Re: Router TP-LINK WR542G Pomocy

PODLACZYLEM ROUTER I NIC SIE NIE DZIEJE WOGOLE KOMP GO NIE WIDZI NIE MOZE NAWIAZAC POLACZENIA.ANI NIE MOGE WEJSC NA STRONKE Z USTAWIENIAMI POMOCYYY

Napisz dokładnie o co chodzi: jaki router jaka sieć, co podłączyłeś i w jaki sposób.

Topyciu , nie baw się w moderatora, bo sam dostaniesz ostrzeżenie.

pawllo2525 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Poza tym:

Ok sorki ale nie mam polskich znakow. mam mam modem podlaczylem go pod router od routera podlaczylem pod kompa i nic sie nie dzieje nie polaczy mnie z internetem wogole nie widzi komp routera i nie moge wyswietlic stron internetowych

Rozumiem że masz modem kablowy. Wpiąłeś przewód sieciowy na port WAN na routerze a z routera z portu 1 przewodem podpiąłeś się do komputera.

Jeśli tak masz to powiedz jaki masz adres IP przyznany przez router w takiej konfiguracji jak napisałem.

pawllo2525 , ale przecież edytować pierwszego posta aby usunąć wielkie litery możesz.

Jeśli tego nie zrobisz, temat poleci do śmietnika.

siedz mam virgin uk. ip moje to 82.11.49.156 sory ale pojecia o tym nie mam prosze o pomoc

hmm - to IP to pochodzi z aktualnego teraz Twojego modemu kablowego a ja chciałbym abyś podłączył router i powiedział mi jaki adres on Ci przyznaje. Wyłącz w tej chwili swój internet przez modem (odepnij kabel). Połącz go do portu 1 na routerze i włącz router do prądu.

Jeszcze jedno - IP masz przyznawane automatycznie czy ręcznie skonfigurowane dla twojej aktualnej sieci

IP mam ustawione na automatyczne,gdy polacze z routerem przyznaje mi Ip:169.254.27.206

tzn że router nie przyznaje Ci w ogóle adresu - to windows sam się konfiguruje na adres prywatny.

Czy ten router był nowy? Jakie diody się na nim świecą jak go włączysz do zasilania?

tak nowy ,gdy go podlacze swieci sie: pwr, sys mruga kontrolka, wlan mruga kontrolka, wan sie swieci, i 1 swieci

OK

To ponieważ automat w przyznawaniu adresu nie działa - to konfigurujesz IP ręcznie czyli

IP 192.168.1.2

MASKA 255.255.255.0

Bramka 192.168.1.1

DNS 192.168.1.1

Jak to zrobisz i będziesz miał wszystko podłączone spróbuj w konsoli dosowej spingować adres192.168.1.1

Jeżeli Ci odpowie tzn że możesz próbować się logować do panelu konfiguracyjnego routera.

Takie dwie małe uwagi od razu

  1. Nie wiem czy Twój operator nie ma ustawionego Twojego MACa w systemie więc istnieje pewna możliwość że będziesz musiał go klonować na routerze, ale to mały problem

  2. Modem kablowy po każdej zmianie podłączonego do niego urządzenia trzeba resetować poprzez jego wyłącznie z prądu gdyż pamięta on ostatnie podłączone urządzenie, i nie pozwoli następnemu urządzeniu się przypiąć jeśli nie zostanie zresetowany

zrobilem tka jak napisales i nic podlaczylem pokazuje ze internet podlaczony predkosc… ale jak wchodze na internet stronki sie nie wyswietlaja chyba nic z tego nie bedzie nie mam juz nadzieji

a czy zalogowałeś się do panelu administracyjnego routera?

Bo to że internetu nie ma nie oznacza że jeszcze jest koniec - być może trzeba będzie klonować MAC

a jeszcze jedno jak kupilem router udalo mi sie podlaczyc wszedlem na stronke inter.z ustawieniami i chyba tam musialem cos namieszac, cos nie tak ustawilem i teraz juz klapa,ale chyba mozna w jakis sposob wejsc na te ustawienia i ustawic ponownie???

a gdzie jest ten panel routera bo w internet nie moge wejsc

Zresetuj router

Wyjmij jego zasilanie. Naciśnij przycisk reset z tyłu routera i trzymając go cały czas włącz zasilanie (cały czas trzymaj). Po jakiś 3 sekundach powinien Ci się router zresetować.

do panelu konfiguracyjnego wchodzimy przez przeglądarkę wpisując adres 192.168.1.1

ok zobacze

ok mam jestes wielki, wielkie dzieki

a moze wiesz jak skonfigurowc router i polaczyc do n-boxa