Re: Zwiększanie pamięci RAM

Otóż mam pamięć RAM: 512. I planuje się z rozbudową.

Żeby mieć lepsze rozeznanie sprawdziłem sobie co i jak mam w kompie, bo ‘Hardy War’ nigdy nie był moją mocną stroną…

http://jsmp.republika.pl/report.htm

Wiem że mam dwa miejsca na kość, w nich po 256. Spodziewałem się prędzej 1 * 500 :confused: bo wtedy na drugą dokupił bym sobie kolejne 500. A teraz chyba będę zmuszony zakupić podwójny zestaw 500. Czy tak ??

I czy przy takim użyciu:

Taka rozbudowa z 500 na 1G mi coś pomoże…

W dniu 01.07.2008 , o godzinie 16:53 został dopisany post przez jsmp

Otworzyłem teraz książeczkę i widzę opis że mam 3 sloty :smiley: Dimm1,2,3 z czego DIm1~3 przy 865PENeo2 może mieć max 3GB

:d a DImm1~2 do 2G ogólnie przy NeoV 848P

Dimm1 (Ch A) 128-1Gb

Dimm2 (Ch A)

DIMM3 (Ch B) 128-1G

Sysetm Desity

256-2GB

Podaj może konfig kompa cały bo nie wiadomo czy opłaca się dalej inwestować w to co masz.

Dołożenie kostki 512 mb ddr1 da Ci przyśpieszenie, ale jeżeli reszta podzespołów jest słaba (a tak pewnie jest) to ja bym już zbierał na nowy komp, bo to sensu nie ma.

http://jsmp.republika.pl/report2.htm

I jeśli już rozrzeszać ten RAM to dodać 1 * 500 do 3Dima ?? Czy muszę kupić 2*500 żeby zastąpić te zainstalowane 250 ??

Możesz dokupić kość 512 mb i dołożyć do 3 slota ( bo teraz masz dwa zapchane : 2x 256 mb). Chodziaż wtedy mogą się dziać dziwne rzeczy. Na paru komputerach jak dodawałem kiedyś po jednej kości 512 (A miały one już zamontowane 2x 256) działy się dziwne rzeczy, bios się nie ładował itd. Wtedy wystarczyło odłączyć jedną kość 256 i wszystko działało. Możesz mieć to samo. Może jak masz możliwość pożycz od kogoś kość 512 mb i podłącz na minutke i zobacz czy jest ok, jeśli będzie to kup 1x 512. Jeśli nie to możesz sprzedać te dwie i kupić 1x 1gb. Aczkolwiek twierdze że inwestowanie w Twojego kompa pieniędzy nie ma sensu. W tej chwili pamięci ddr2 są tańsze nawet niż ddr1 więc jaki jest w ulepszaniu czegoś gorszego i wolniejszego.

jsmp , jeżeli zamierzasz dokładać pamięć do postaraj się, aby miała te same parametry co tamte: częstotliwość pracy i timingi (szczególnie CL).

Już się mniej wiecej podowadywałem też i tu i tam…

mam dwa sloty jednak i muszę zastąpić te 250 czymś nowym…

Czyli maybe że kupię albo 2* 500 albo 2* 1G. Ale nie bede musiał się martwić przynajmniej o zgodność z tamtymi poprzednimi :smiley:

ja osobiście nie inwestowałbym w Ram, a zbierałna nowego kompa :slight_smile:

zostawiłbyś stary dysk, zasilacz, obudowę napęd i jeśli miałbyś 700zł to złożylibyśmy ci o wieeeeeeele wydajniejszy zestaw od tego który teraz masz

ale jeśli już bardzo chcesz to dokup 512MB, taki sam model jakie już masz, troszkę ci komputer przyspieszy :wink:

PS. jaki masz zasilacz? podaj model i markę :wink: