ReadyBoost Przyspiesza gry?

(Wujek 15) #1

No wlasnie mam pytanie.. Funcka RB.. z pendrivem czy szybka karta SD przyspiesza samo dzialanie systemu.. A powiedzcie mi jak to sie odnosi do gier.. jakbym teraz zamontował karte SD o pojemnosci 512 Mb.. daoby to jakies działanie usprawniajace gry na Viscie ? Czy nadal by chodzilo jak wczesniej ? Funcka RB odnosi sie tez do gier czy tylko do samego systemu ? Bo ogolnie slyszalem ze. 512 Mb ramu + 512 Mb ramu chodzi wolniej niz 512 Mb ramu + 512 SD :slight_smile: ? Jak to jest ?

(Lukasz Kryj) #2

Witam

Proponuje ponizszy link:

http://www.microsoft.com/poland/technet ... rt025.mspx

Pozdrawiam.

(Wujek 15) #3

Na tym linku bylem juz tysiac razy. Gdybys przegladal forum to widzialbys ze juz Pewna osoba mi go podawała. Ale nie ma tam odpowiedzi na moje pytanie.

(Danzelmario) #4

siema. czytałem o tym i nikt jeszcze sie pozytywnie na temat tej technologii nie wypowiedział(tj. ze nie poprawi to działania gier). to wyglada tylko na papierze fajnie a w rzeczywistosc przyrostu nie ma w grach bo pamiec flash jest zbyt wolna przeciez.

(Roderek) #5

nieprawda.... jak masz 512 ram i pena 512 to podczas odpalenie gry caly syf wrzuci ci na pendrive zeby ram zostawic dla gry... wiec przy 512 napewno cos to daje !

(Wujek 15) #6

No w sumie... Zapis i odczyt karty to ok. 8 MB... ta ktora mam.

(Aku1983) #7

Witam, Oto dane jakie dostałem z programu HDTUNE:

HDD: Średia szybkość odczytu 25,1MB/s, MAX 32,2MB/s Czas dostepu: 18,1ms

FLASH: Średia szybkość odczytu 15,5MB/s, MAX 17,4MB/s Czas dostepu: 0,6ms

I mam mieszne uczucia, może przy małych plikach to flash jest lepszy ale przy duzych to HDD wygrywa. Co wy na to?

(Roderek) #8

a my nato:

popatrz na czas dostepu - 0,6ms vs 18ms

Readyboost nei trzyma na flashu duzych plikow tylko male ktore zczytuje blyskawicznie a dysk musialby latac glowica w w tysiacu miejsc wiec transfer nie jest tu kluczem (zwlaszcza w lapkach gdzie dyski sa 1/3 wolniejsze)

Zreszta ty i tak masz bardzo szybkiego flasha

(Wujek 15) #9

Ale co Wy porównujecie ? Dysku nie podlaczysz za readyBoost... Tu patrzy sie.. na pamiec i pamiec flash... A nie jakies predkosci dysku

(Roderek) #10

czytaj ze zrozumieniem WSZ :slight_smile:

(Wujek 15) #11

Nie rozumiem . Wytlumacz. Wyraznie w RB jest mowa nie o HDD bo on tu roli nie odgrywa lecz flash i ram

(Roderek) #12

kolega sobie zmierzyl HDTACHem transfer dysku i falsha bo myslal ze tu chodzi o transfer (w readyboost) wiec jego myslenie bylo bledne... reasumujac ogolnie flash jest szybszy od dysku a wolniejszy od ramu... a porwonanie do dysku tylko moglo pokaza roznice w tzw. czasie dostępu w milisekundach

Przeciez ten watek juz byl chyba tu sto razy...

(Wujek 15) #13

2 cytat. No wlasnie na nim sie wspieralem wiec nie wiem po co ten pomiar kolegi. Wiec dobrze wsio myslalem.

Czyli wszystko zbierajac do kupy.. Rozumiem ze jesli chodzi mi o poprawienie wydajnosc calego komputera ( rowniez chodzi mi o ciagniecie lepiej gier ) to lepiej zaopatrzec sie w RAM anizeli w funckej ReadyBoost. Ano szkoda :slight_smile:

(Aku1983) #14

ok. zrobilem ten pomiar bo zdawało mi się że readyboost miał zastąpić plik wymiany na dysku twardym.

To kompletnie już nie wiem czy go używać czy nie.

(Wujek 15) #15

AKu ale widzisz duza roznice ? Po uzyciu RB ? Np w czym ?

(Aku1983) #16

Rzecz w tym, że dużej to ja nie widze. Może jakąś kosmetyczną, ale nic drastycznego. musze jeszcze potestować to RB.

(Roderek) #17

cos daje napewno - przy cenach pendrivow 512 mega ja bym sie nie zastanawial... w piatek bede mial 1gb pena to potestuje - ale ja nei oczekuje cudow natomiast wy co macie 512 ramu tylko i odpalicie kilka programow itp. to cos to daje napewno - ale tu niech sie wypowie ktos kto ma 512 ramu i ma pendrive / karte

Oto filmik z lapka

(florky12) #18

Co sądzicie o tych modelach do RB http://allegro.pl/item164872250_wyprzed ... 3_90_.html lub http://allegro.pl/item165001423_pendriv ... fvat_.html

(aero) #19

ja testowałem ready bost.

sam mam 576 mb ramu, po dołożeniu 512 pendrive system hulał jak marzenie :slight_smile:

(Roderek) #20

do florky:

zaden z nich nie jest kompatybilny z readyboost