Realizacja 3-częsciowej ulotki photoshop?

Hej

Dostałem zadanie aby zaprojektować i wykonać broszurki które były by 3 razy złożone (w takiej samej postacie w jakiej dostajecie rachunki z telefon/gaz itp) Cała karta miała by wielkość A3 więc po złożeniu była by całkiem spora. Mam problem techniczny bo jak to zrobić? W photoshopie i podzielić sobie kartkę na 3 równe części i je później ręcznie złożyć czy jakoś inaczej?

Photoshopa najlepiej lepiej ogarniam… z Corelem już dawno nie miałem okazji się bawić pamiętam tylko wersję 8 albo 9 a teraz jakieś nowe wyszły i pewnie się sporo pozmieniało…

Ta broszurka była by dwustronna w kolorze ciemnym jak nie czarnym (sam jeszcze dokładnie nie wiem)…i za bardzo nie wiem gdzie to wydrukować… nie potrzebuje dużo sztuk myślę że 50 to max… drukarnie biorą dość sporo kasy z takie pierdoły… i mniejszy nakład tym jest drożej… Dlatego zastanwaim się czy aby nie wydrukować tego na kolorowym laserze… choć pewnie cena i tak wyjdzie zbliżona… Xero kosztuje około 1.20 (+/-)

przy małym nakładzie w grę wchodzi tylko wydruk cyfrowy

jaka będzie zawartość ulotki: dużo tekstu, tabelki, grafika? bo od tego zależy w czym to łatwiej zrobić;

chyba nie zamierzasz się męczyć w photoshopie (PS) z obróbką dużej ilości drobnego tekstu

do danej pracy najlepiej wybrać odpowiedni program, czasem można łączyć efekty z dwóch, np. gdy robię coś w PS, to czasem z corela eksportuję (ai, eps) jakieś napisy, krzywe czy obiekty i importuję je do PS

ta broszurka będzie zawierać 20 miniaturek zdjęci do tego imię i nazwisko a na samym a z tyłu będzie zawierać sponsorów.

Zdjęcia można by zmniejszyć w Corelu aby nie męczyć się z każdym osobno… tło mam napisy mam tylko muszę nanieść fotki i text z autorem…

I jak to kurcze wydrukować jak to rozmieścić? chyba zrobię to w cm i po prostu zaznaczę gdzie miejsca gdzie będzie trzeba to złożyć…