Reallocated Sector Count (Data 1 warning) - SSD

Witam, zauważyłem znaczne pogorszenie wydajności laptopa w ostatnim czasie, do tego dochodziły też niebieskie ekrany z fantastycznie narysowaną minką przez Microsoft, postanowiłem sptawdzic więc dysk pod kątem błędów i pokazało się ostrzerzenie, a mianowicie (05) Rellocated Sector Count Data 1 i napisane jest ostrzerzenie, na Error Scan nie pokazuje mi żadnych uszkodzonych sektorów o.0

Dyski takie jak ten można na allegro kupić za ponad 300 zł więc nie uśmiecha mi się kupowanie kolejnego takiego samego, zwłaszcza że ten ma ledwo ponad 2 lata, widziałem że one mają gwarancje na 3 lata, więc dodatkowe pytanie, czy dając SanDisk’owi fakturę za laptopa on uzna mi gwarancje na jego dysk? jak to zgłosić w przypadku SanDisk’a?

post-281536-0-33233000-1438065635_thumb.

post-281536-0-96564900-1438065639_thumb.

ktoś miałby pomysł jak ominąć ten 1 sektor, widziałem różne teksty o low level format, ale nie wiem czy to pomoże w przypadku dysku SSD

Średnio znam się na SSD, ale z tego co kojarzę jak dojdzie do uszkodzenia komórki to będzie ona RO, a kontroler powinien zacząć używać kolejnej komórki (realokacja komórki).

być może powinienem zreinstalować cały system, bo tak jak wspominałem niekiedy muli niemiłosiernie… :confused:

A mechanizm trim masz włączony?