Reallocated sector count na 2 dyskach

Witam. Od niedawna mam problem ze swoim dyskiem głównym i od kilku dni z dyskiem USB.

otóż dysk główny Maxtor 250 GB zaczął jakiś czas temu mulić. Dysk ma jakieś 4 lata.

Screen z HD TUNE:

hdtunehealthmaxtorstm32.png

Error Scan nie Qiuck - 0 błędów

Screen z CrystalDiskInfo

aaagf.jpg

Dysk USB Iomega 500GB mam prawie rok . Dysk ostatnio trudniej wykryć czasami po kilka razy muszę podłączać. Poza tym wszystko ok. W HD Tune nie da rady odczytać opcji Health za to szybki skan pokazuje 2 czerwone kostki.

Odpaliłem też w Crystal Disk Info i oto screen:

84618605.jpg

Postanowiłem wg jakiegoś tam poradnika użyć Victorii i skorzystać z opcji remap. Przez dobre 2h wywaliło mi masę błędów i nagle mi padł prąd przez cudowna pogodę i nie dokończyłem . Wartości z 88 zmniejszyły się do 32 i wartośc raw też się mocno obniżyła.[patrz screen niżej]

91276360.jpg

Nie wiem co to oznacza dlatego proszę was o konkretne rady co robić z tymi dyskami i co się z nimi dzieje?

Miałem to samo na jednym z Dysków problem rozwiązał mi sie sam gdy zaphałem w 90% dysk różnymi danymi ale to nie jest reguła,

Jeżeli masz taką możliwość to spróbuj go sformatować najlepiej nie w trybie szybkim,ale to taki szczegół :slight_smile:

Daj znać jak ci poszło.

olek7881 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Nazwa tematu poprawiona, proszę o pomoc.

Jeśli chodzi o Samsunga to dokończ remapowanie (błędy powinny zniknąć całkowicie).

Zamykam. Dysk padł całkowicie . Zerowanie trwało 12 h było 6.8 potem się cofnęło do 5.8% i przerwałem. Była masa ikonek W . W HDTune i Crystal bez zmian dysk do wyrzucenia. Dzięki za pomoc.