Realokowane sektory dysku podstawą do reklamacji?

Witam serdecznie, kupiłem używany dysk i z ciekawości chciałem odpalić na nim program CrystalDiskInfo, jednak zanim zrobiłem to na nowym nabytku, zainstalowałem program na swoim lapku. Wartość 05 - ilość realokowanych sektorów wynosi: bierzący 96, najgorszy 96, próg 36. Czy to podstawa by reklamować dysk? Poproszę o przykłady bardziej zaawansowanych narzędzi diagnostycznych informujących o stanie dysku. Pozdrawiam!

hd tune wystarczy - na podstawie tego wykryłam u siebie 140 bad sectorów i wydano mi nowy dysk- objawy - stąpaniu po podłodze ,lekkim dotykaniu obudowy komputer się totalnie zawieszał a dioda przestawała świecić,musiałam za każdym razem resetować komputer.

http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro … 12177.html

HD Tune nic nie wykrywa (jak zwykle), za to Fedora 13 z wydzielonej partycji również inofrmuje o problemach z atrybutem 05.

podaj moze screena z hdtune, bo wazne sa jeszcze C4, C5 i C6 - de facto, na podstawie ostatniego mozna ubiegac sie o gwarancje…

ew. mozesz sie przeleciec mhdd (scan) i zrobic zdjecie gdy skonczy 8)

1 sektor już jest podstawą do ubiegania się o wymianę dysku (naprawić tego nie naprawia)

ja wysłałem miesiąc temu hd322hj z 1 BS’em i przysłano mi nowy po 1,5 tygodnia