Realtek 1GBit/s a wykrywa tylko 100mbit

Witam!

Muszę przesłać dużą ilość plików przez sieć na drugi komputer w którym jest także karta Realtek 1gb ale tam wykrywa normalnie (Windows Xp, a u mnie na Viscie tylko 100mbit/s)

Mam kartę sieciową Realtek RTL8168C§/8111C§ Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC, system Windows Vista Home Premium, jak zrobić, żeby karta pracowała z szybkością 1Gbit?

I inne pytanie, czy karty sieciowe mają szybkości symetryczne czy asymetryczne? ( DOWN=UP czy DOWN<>UP)

prędkość zależy tylko i wyłącznie od dostawcy neta,w umowie masz napisane ile masz down/upload

PS.w firmie 40kompów w każdym jest taka karta i mimo ze prędkość mamy 5MB/s pokazuje 100,na XP i na Viście

W urządzeniach sieciowych instnieje coś takiego jak autonegocjacja prędkości połączenia która zawsze bedzie wybierała najwyższą prędkość połączenia chyba ze ta wczesiej została ograniczona. W twoim przypadku ale masz tylko jedną gigową kartę albo jest ona ograniczona => menadżer urządzeń + właściwości katy sieciowej = tryb transmisji. Drugie pytanie w sieciach lan nie wyróżnia się symetrii i asymetrii jest między innymi duplex który odpowiada za transmisję czyli przy full 1GB w jedną i 1GB w drugą w tym samym czasie. :stuck_out_tongue:

Chyba nie zrozumiałeś tego co napisałem, mi się rozchodzi o LAN w moim domu.

Jak kopiuję z jednego komputera na drugi prędkość wynosi 12,8MB/s. A jeżeli mam obie karty 1GBitowe, to powinno być 128MB/s. Czy ktoś wie jak to zrobić?

Czu między komputerami jest jakieś urządzenie sieciowe (router)? Jeżeli tak, to musi być ono zgodne ze standardem 1 Gb. Przy sieci 1 Gb nie używa się kabli krosowanych. Mają być proste, gdyż w innym wypadku sieć zwolni do 100 Mb.

Karty mogą działać (i z reguły działają) w trybie pełnego dupleksu. Czyli w obie strony jednocześnie transfer wynosi 1 Gb.

niestety mam kabel crossowany ;/ a myślałem że to prosty był, sprawa się wyjaśniła :stuck_out_tongue:

masz racje, potrzebuje kawy :slight_smile: