Realtek 2nd output - konfiguracja

Witam ponownie,

Jak uzyskać poniższy efekt:

-do tylnego panelu podpięte głośniki

-do przedniego panelu słuchawki

W głośnikach leci np muzyka w tle, a ja w słuchawkach “oglądam film”. Po krótce chodzi mi o 2 niezależne źródła dźwięku.

W centrum realteka jest niby opcja “równoczesne odtwarzanie dwóch strumieni audio” ale… to nie działa jak powinno

Po włączeniu tej opcji pojawia się zakładka 2nd output. Gdy moim domyślnym urządzeniem są głośniki (rear panel) i włącze sobie winampa, to po przełączeniu na 2nd output, winamp gra mi w słuchawkach, natomiast w głośnikach jest cisza.

Jak zmusić aplikacje do żeby się przypisała do odpowiedniego wyjścia?

Dziwna sprawa kolego,bo ja używam i robię podobnie i śmiga mi jak trzeba.Wszystko masz podgłośnione ?

1qhq.jpg

Zainstaluj sobie GOM Player i w ustawieniach zmień, żeby odtwarzał dźwięk na przednim panelu a Winamp niech gra na domyślnym czyli tylnym panelu.

VLC media player i BESTplayer też mają tą funkcję.

ART87 wszystkie poziomy na max. Jaką masz wersje sterowników? Ja wczoraj ściągałem najnowsze ze strony realteka i niestety mi to nie działa tak jak powinno, tzn…

wrzucam screen (może się przyda)image_id: 5387

Działa to niby, ale dla przykładu. Jestem na domyślnym urządzeniu głośniki, włączam se np winampa. Potem daję domyślne na 2nd output i winamp mi gra na słuchawkach. A ja chcę tylko by wybrać “co ma grać” na 2 nd outpucie. Może coś źle robię, dlatego prosze o wskazówki

Dodane czwartek, 28 lutego 2013, 19:15

Teraz się tak zastanawiam i chyba tak naprawde podałem zły przykład.

Powiem dokładnie ocb.

Chcę uzyskać coś takiego: dzwięk z przeglądarki (flash player) przekierować na głośniki rear panel,

uruchomić równocześnie jakąś gierkę i słyszeć ją na słuchawkach.

Zastanawiam się czy to w ogóle jest możliwe bez drugiej karty dźwiękowej. Ewentualnie wchodzi w grę kupno np słuchawek usb, które z tego co wiem mają wbudowany jakis układ dźwiękowy.