Realtek AC 97, brak dzwięku

Witam. mam zintegrowana kartę dźwiękową RealTek AC 97 na płycie Gigabyte K8-NF4U. Dzisiaj zakupiłem headseta, wcześniejszy się zepsuł z mojej winy, kupiłem identycznego (A4tech). Podłączyłem i wszystko było dobrze. Jednak po pewnym czasie bez powodu i nagle słuchawki w headsecie przestały działać w przeciwieństwie do mikrofonu. Podłączyłem zatem wieże HI-Fi do PCta tez nie działa(wcześniej działała), poprawnie pracują tylko słuchawki panasonica od MP3. Wiecie może co się stało?

Czyli prawdopodobnie awarii uległy Twoje nowe słuchawki A4tech.

Podłącz je do innego sprzętu (np. telewizor, wieża, radiomagnetofon) i sprawdź, czy działają.

Dla pewności podłącz jakieś komputerowe głośniki do karty dźwiękowej i sprawdź, czy działają, aby wyeliminować uszkodzenie karty dźwiękowej.

Możliwe również, że ogólny dźwięk masz ściszony. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonce głośniczka na pasku Tray i sprawdź, czy wszystkie suwaki ustawione są maksymalnie do góry.

Dzięki zobaczę co da się zrobić, ale mam nowy problem z mikiem tym razem. Mam mika Plantronics Audio 300 podłączyłem go do gniazdka wchodzę w regulacje głośności -> opcje -> włąsciwość zanaczam nagrywanie i mikrofon wyskakuje okienko i klikam na “Zaznacz” lecz nic sie nie odznacza, nie mam pojęcia dlaczego! Pewnie dlatego mik nie działa.

EDIT: Naprawiłem;)