Realtek AC 97, brak dzwięku

(Stanlee 1) #1

Witam. mam zintegrowana kartę dźwiękową RealTek AC 97 na płycie Gigabyte K8-NF4U. Dzisiaj zakupiłem headseta, wcześniejszy się zepsuł z mojej winy, kupiłem identycznego (A4tech). Podłączyłem i wszystko było dobrze. Jednak po pewnym czasie bez powodu i nagle słuchawki w headsecie przestały działać w przeciwieństwie do mikrofonu. Podłączyłem zatem wieże HI-Fi do PCta tez nie działa(wcześniej działała), poprawnie pracują tylko słuchawki panasonica od MP3. Wiecie może co się stało?

(Seba86mu) #2

Czyli prawdopodobnie awarii uległy Twoje nowe słuchawki A4tech.

Podłącz je do innego sprzętu (np. telewizor, wieża, radiomagnetofon) i sprawdź, czy działają.

Dla pewności podłącz jakieś komputerowe głośniki do karty dźwiękowej i sprawdź, czy działają, aby wyeliminować uszkodzenie karty dźwiękowej.

Możliwe również, że ogólny dźwięk masz ściszony. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonce głośniczka na pasku Tray i sprawdź, czy wszystkie suwaki ustawione są maksymalnie do góry.

(Stanlee 1) #3

Dzięki zobaczę co da się zrobić, ale mam nowy problem z mikiem tym razem. Mam mika Plantronics Audio 300 podłączyłem go do gniazdka wchodzę w regulacje głośności -> opcje -> włąsciwość zanaczam nagrywanie i mikrofon wyskakuje okienko i klikam na "Zaznacz" lecz nic sie nie odznacza, nie mam pojęcia dlaczego! Pewnie dlatego mik nie działa.

EDIT: Naprawiłem;)