Realtek ALC268 High Definition Audio

Mam laptopa FS v5535 z tą o to karta dźwiękową , kupiłem sobie głośniki 5.1 , po podłączeniu dźwięk wydawany jest z 2 głośników + sub a pozostale graja ale jakby tak cichutko (dodam że mam tylko 2 wejścia jedno normalne zielone , drugie różowe na mikrofon ) a z głośników mam 3 wtyczki zielona , czarna , różową , podejrzewam że ta karta jest 2 kanałowa , da się w jakikolwiek sposób rozwiązać ten problem może slyszałem o takim czymś jak trójnik ma może ktoś jakieś pojecie na ten temat?

Może kup nową kartę dźwiękową na usb, która ma więcej kanałów. Są jeszcze rozgałęźniki, ale nie wiem czy to zadziała…

JAk ona jest HD to jest minimum 5.1CH.

Wejdź w Menedżera Realtek HD Audio > wejście\wyjście audio > ustaw tam 6CH głośnik > OK lub panel sterowania > Dźwięki, mowa i urządzenia audio > Dźwięk i urządzenia audio > ust. głośników --> ustawienia masz ustawione “głośniki systemu surround sound system 5.1”. Jak nie masz to tak ustaw i naciśnij OK.

ok ustawiłem ale nie wiem jak rozpoznać to czy dobrze wszystko dziala jedne glosniki sa jakby main 2 a pozostale 3 jakby ciszej graja czy to poprostu ma tak byc?

To jak żeś to podłączył, skoro piszesz, że w lapku masz 2 wyjścia, a w głośnikach 3 wtyki?

Właśnie. A nawet jak HD masz to przez jedno wejście podłączysz max 2 kanały chyba że jest to SPDIF.

Mój kolega w domu ma coś takiego jak rozdzielacz sygnału do głośników. Podłącza się taki rozdzielacz pod wyjście audio i masz dwa wejścia na głośniki wtedy, mógłbyś czegoś takiego spróbować.

Tak jest takie coś, ale ktoś kiedyś pisał, że jak tak podłączył to chyba nie zabardzo to działało. A i tak takie cuś rozdziela sygnał na pół xD.

podlaczylem poprostu jeden kabel zielony standardowy a czarny i rozowy olalem

Nie wiem jak to dokładnie jest rozłożone ale olałeś 4 kanały więc powinny nie grać, chyba że są jakieś przesłuchy międzykanałowe i dlatego je słyszysz. Żeby wszystko grało one muszą być podłączone. Od biedy możesz zastosować dwa rozdzielacze jeden wpięty do drugiego, masz wtedy trzy gniazdka, ale wtedy do każdego kabla leci ta sama stereofonia i nie masz dźwięku 5.1. Jakie to głośniki?

logitech x-530 wlasnie sie zastanawiam czy to prawidlowo wszystko dziala bo dzialaja 2 glowne a reszta tak jakby po cichu