Realtek ALC883 5.1 - czy ta karta obsłuży zestaw Logit 5.1?

Witam,

mam pytanie posiadam płytę główną Asus P5N-E SLI nVidia nForce 650i SLI a ona jest zintegrowana z układem dźwiękowym Realtek ALC883 5.1 czy ta karta obsłuży zestaw Logitech X-540?

no a niby dlaczego miałaby nie obsłużyć ?? pewnie że obsłuży…

Aha, czyli będą grały wszystkie głośniki dwa przód, dwa tył, satelitka i subwoofer? Bo wyczytałem w którymś temacie że jak się słucha nuty w Winampie to nie grają dwa tylne głośniki czy to prawda?

może tak być… po prostu należy w preferencjach winampa, zaznaczyć opcje ‘dzwięk przestrzenny’, znajdziesz to

tam w preferencjach…

W nazwie karty pisze 5.1 więc czemu nie miała by obsługiwać 5.1 ? :stuck_out_tongue:

Obsłużyć, obsłuży… lepiej przymierzaj się do zakupu nowej dźwiękówki… :). Jakość dźwięku będzie dobra… ale pozostawi Ci jeszcze wiele do życzenia.

Właśnie chciałem to napisać. Jaki jest sens kupowania tak dobrych głośników do zintegrowanej karty? Uzbieraj 80zł i kup Creativ SB Audigy SE.

Sens jest taki że chcę mieć dobre głośniki :stuck_out_tongue: A tą kartę to już chciałem dawno kupić, tylko że nie mam jej gdzie wpiąć :frowning:

Dobre głośniki, bez dobrej karty, to jak samochód bez kierowcy… :stuck_out_tongue: :P. Wow… masz aż tyle powpinanych rzeczy na slotach :slight_smile: ?

Aż takie dobre to te głośniki wcale nie są. Napewno lepsze od jakiś Mant ale są to zwykłe głośniczki w plastikowej obudowie i daleko im do głośników z górnej półki. Zintegrowa karta będzie w sam raz.

atakuj coś takiego http://allegro.pl/item339116922_sound_b … od_ss.html

Jak nie wiesz to nie pisz

Kolega ma te same głośniki, miał je podłączone do Realtek ALC883 i podłączył je do Creative SB Audigy SE i była dużo lepsza jakość dźwięku, dużo lepsze basy.

subwoofer jest w drewnianej obudowie

Kurcze z wielką chęcią bym kupił nową kartę dźwiękową, ale nie mam jej gdzie upchnąć, ponieważ moja płyta ma tylko dwa wejścia PCI a obydwa są zajęte przez karty sieciowe :wink: i tu jest problem.

po co ci karty sieciowe? nie wystarczy jedna?

W moim przypadku muszę mieć aż dwie :expressionless:

A jaką mi polecicie kartę dźwiękową zewnętrzną porównywalną do Sound Blaster Audigy??

Jakiś czas temu dostałem SB Live 5.1, jako że kuzyn kupił Audigy. Po dniu testów wróciłem do integry (ALC889) dźwięk był po prostu czystszy. Pomimo że dźwięk wydawał się bardziej “płaski” oraz mniej bajerów (z których i tak nikt nie korzysta) SB live wypadł słabo. Oczywiście nie można “integry” porównywać do karta za 200-300zł ale nie zgodze się z twierdzeniem że każda karta zewnętrzna będzie lepsza od zintegrowanej.

Ale głośniki już w plastikach a to je się głównie słyszy.

Btw. mam Ligitechy X-530

To że w plastikach… to nie znaczy że źle grają… jak na ten przedział cenowy, zestawów 5.1, są one bardzo dobre… plus dobra dźwiękówka i jest super… Moim zdaniem Logitechy X-540/530 i Creative T6100/6060 to najlepsze głośniki 5.1 w cenie do 250 zł…

na PCI-E x1 jest karta dźwiękowa Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio PCI-E

http://www.znak.pl/index.php?cid=163&sc … Audio+PCIE

Ale chyba za droga dla ciebie, jak masz zamiar łączyć karty graficzne w SLI to wtedy będzie tobie przeszkadzać karta dźwiękowa.

Tu masz karty pod USB

http://www.znak.pl/index.php?cid=18&scid=1493

Polecam Ci jedynie karty firmy Creative

Karta ALC889 jest lepsza od ALC883 więc nie ma co porównywać jakości dźwięku, a moja karta ALC862 to tragedia gorsza w jakości dźwięku od karty AC 97 2.1 na mojej starej płycie ECS K7VMM

No ta karta pod PCI-E x1 mi się podoba ale jest za droga na razie mnie na nią nie stać… będę się musiał pomęczyć na tej zintegrowanej przez jakiś czas.