RealTek ALC883 nie dziala mikrofon

Siemka

o to mój problem:

podłączyłem mikrofon do kompa i mi nie działa sprawdzałem w ustawieniach dźwięku jakby to powiedzieć wszystkie suwaki na temat mikrofonu były zablokowane i nie moglem nimi ruszać przeinstalowałem stery to samo później zainstalowałem jakieś stery z neta i to samo jest wie ktoś może co można zrobić w takim przypadku

z góry dzięks

Również mam kartę ALC883 i wszystko działa. :slight_smile:

Nie napisałeś jaki masz system ?

Jeżeli korzystasz z przedniego panela komputera to zaznacz ,Wyłącz wykrywanie gniazda panela przedniego".

Tak jak podałem na screenach w tym temacie :

viewtopic.php?f=19&t=205720

Nie będzie działać to zainstaluj sterowniki Realtek R2.03.

Tematy :

viewtopic.php?f=2&t=284953

viewtopic.php?f=2&t=281878

Po każdej instalacji powinien być restart komputera - zrestartuj komputer.

Sprawdż ustawienia w Start -> Panel sterowania -> Dżwięki i urządzenia audio oraz czy masz wpisaną w Audio i Głos -> Urządzenia domyślne kartę dżwiękową.

Sprawdż dodatkowo w Start -> Panel sterowania -> System -> Sprzęt -> Menedżer urządzeń czy nie ma wykrzykników lub znaków zapytania - jak są to PPM / prawym przyciskiem myszy / w tym miejscu - Aktualizuj sterownik…

mam windows-a XP SP3 nie używam przedniego gniazda tylko tylnego od płyty głównej

co do menadżera urządzeń to mam jakiś problemik jest jakiś znak zapytania ale nic nie pisze o czym tylko same nieznane a w lokalizacji tego pisze o: na System zgodny ze standardem Microsoft ACPI

Napisałem co zrobić jeżeli jest wykrzyknik lub znak zapytania.

Inne porady w tematach.