Realtek - dźwięk gorszy w Windows 7 niż w XP

Witam!

Mam problem z zintegrowaną kartą dźwiękową Realtek w Windows 7. Dźwięk jest znacznie gorszy niż w XP (jakby “płytki”). Oczywiście posiadam najnowsze sterowniki. Instalowałem sterowniki HDAudio i z oficjalnej strony producenta Realtek, i ze strony mojej płyty głównej http://www.msi.com/index.php?func=downl … od_no=1482. Wszystkie ustawienia, w tym equalizera mam takie same jak w Windows XP, jednak dźwięk jest odczuwalnie gorszy w Windows 7.

Co możecie mi poradzić? Chcę by dźwięk był tak samo dobry jak na XP.

Wersja 2.50 jest fenomenalna na 64 bity, a na XP w 32 bitach jest w 100% stabilna. W 2.49 miałem jednak jakiś problem, którego nie było w 2.48. Może warto wrócić do wcześniejszej wersji.

Niestety na XP zawsze jest lepszy dźwięk, u mnie również. Nie wiem dlaczego, ale skopali te stery pod Win7. Jeśli komuś uda się przywrócić dobry dźwięk na 7-demce to dajcie znać :slight_smile:

Powrót do wcześniejszych wersji również nie pomaga. Miałem wcześniejsze wersje, w tym na płycie (dołączonej do komputera).

Ja o tym wiem, bo próbowałem różnych sterów ;). Teraz trzeba znaleźć cwaniaka, co potrafi zrobić nam dobry dźwięk na win7. Podobno Creative coś wykombinowało ze sterami do integry realteka, ale tego jeszcze nie testowałem na sobie…

Miałem identyczny problem (mimo iż 7 zainstalował najnowsze dostępne sterowniki dźwięku)

Rozwiązałem go tak: Wszystkie suwaki głośności na max, mikrofon wyciszony. W equalizerze środowisko ustawiłem na Pokój dzienny a ustawienia na Silny.

Ponadto w w ustawieniach dźwięku włączyłem wszelkie ulepszenia i co najważniejsze wyłączyłem usuwanie głosu (w menadżerze dźwięku jest wtedy zaznaczona opcja Karaoke), co było największą przyczyną problemu.

Po tej operacji dźwięk jest o wiele głośniejszy niż w XP

Niestety twoja metoda nie działa. Dźwięk jest tylko głośniejszy, ale jakość się nie zmienia, jest nadal gorsza niż w XP. Różnica pomiędzy XP a 7 jest kolosalna. To tak jakby w ogóle nie było basów w 7 i dźwięk był płytki. Zmiana głośności nic nie dała, a usuwanie głosu było domyślnie wyłączone (chyba chodzi o “anulowanie głosu”). Pokój dzienny - też nic. Mikrofon wyłączony.

Może to Cię zainteresuje :slight_smile: http://forum.pclab.pl/topic/493096-Crea … egr%C4%99/

Masę zabawy a to nie wiele daje. Raczej chodziło mi o nowe stery od Creative, ten wątek już dawno widziałem. Jaka jest najnowsza wersja sterów Realteka?

7 sam instaluje już najnowsze wersje sterowników Realteka. Tu masz oficjalny download

Dzięki, widzę że jest to 2.5, a mi windows 7 wgrał chyba starsze…jak będę miał chwilę to zainstaluje nowe i napiszę czy coś zmienili na lepsze.

Dzięki. Zainstalowałem starszą wersję tych sterowników i działa! Dźwięk jest znacznie lepszy.

Jaką konkretnie wersję? Możesz dać bezpośredniego linka?

http://download.gigabyte.eu/FileList/Dr … a_x-fi.exe

Jeśli możesz, napisz jak u ciebie działają :slight_smile:

witam

mialem podobny problem

po latach uzytkowania XP chcialem przejsc na 7.

na 7 dzwiek byl bardzo kiepski. zarowno na wersji 32 i 64. dzwiek byl plytki , pozbawiony dynamiki , glebokich basow…

plyta glowna intel DG965OT z integrowna karta dzwiekowa. instalowanie roznych sterow nic nie pomagalao ,

wrocilem wiec do win XP i jestem zadowolony :slight_smile:

marek

gg 87 38 530