Realtek - dźwięk gorszy w Windows 7 niż w XP

(masterkomp) #1

Witam!

Mam problem z zintegrowaną kartą dźwiękową Realtek w Windows 7. Dźwięk jest znacznie gorszy niż w XP (jakby "płytki"). Oczywiście posiadam najnowsze sterowniki. Instalowałem sterowniki HDAudio i z oficjalnej strony producenta Realtek, i ze strony mojej płyty głównej http://www.msi.com/index.php?func=downl ... od_no=1482. Wszystkie ustawienia, w tym equalizera mam takie same jak w Windows XP, jednak dźwięk jest odczuwalnie gorszy w Windows 7.

Co możecie mi poradzić? Chcę by dźwięk był tak samo dobry jak na XP.

(Benjamin) #2

Wersja 2.50 jest fenomenalna na 64 bity, a na XP w 32 bitach jest w 100% stabilna. W 2.49 miałem jednak jakiś problem, którego nie było w 2.48. Może warto wrócić do wcześniejszej wersji.

(Mefisto) #3

Niestety na XP zawsze jest lepszy dźwięk, u mnie również. Nie wiem dlaczego, ale skopali te stery pod Win7. Jeśli komuś uda się przywrócić dobry dźwięk na 7-demce to dajcie znać :slight_smile:

(masterkomp) #4

Powrót do wcześniejszych wersji również nie pomaga. Miałem wcześniejsze wersje, w tym na płycie (dołączonej do komputera).

(Mefisto) #5

Ja o tym wiem, bo próbowałem różnych sterów :wink:. Teraz trzeba znaleźć cwaniaka, co potrafi zrobić nam dobry dźwięk na win7. Podobno Creative coś wykombinowało ze sterami do integry realteka, ale tego jeszcze nie testowałem na sobie...

(Blady2012) #6

Miałem identyczny problem (mimo iż 7 zainstalował najnowsze dostępne sterowniki dźwięku)

Rozwiązałem go tak: Wszystkie suwaki głośności na max, mikrofon wyciszony. W equalizerze środowisko ustawiłem na Pokój dzienny a ustawienia na Silny.

Ponadto w w ustawieniach dźwięku włączyłem wszelkie ulepszenia i co najważniejsze wyłączyłem usuwanie głosu (w menadżerze dźwięku jest wtedy zaznaczona opcja Karaoke), co było największą przyczyną problemu.

Po tej operacji dźwięk jest o wiele głośniejszy niż w XP

(masterkomp) #7

Niestety twoja metoda nie działa. Dźwięk jest tylko głośniejszy, ale jakość się nie zmienia, jest nadal gorsza niż w XP. Różnica pomiędzy XP a 7 jest kolosalna. To tak jakby w ogóle nie było basów w 7 i dźwięk był płytki. Zmiana głośności nic nie dała, a usuwanie głosu było domyślnie wyłączone (chyba chodzi o "anulowanie głosu"). Pokój dzienny - też nic. Mikrofon wyłączony.

(S Loeb) #8

Może to Cię zainteresuje :slight_smile: http://forum.pclab.pl/topic/493096-Crea ... egr%C4%99/

(Mefisto) #9

Masę zabawy a to nie wiele daje. Raczej chodziło mi o nowe stery od Creative, ten wątek już dawno widziałem. Jaka jest najnowsza wersja sterów Realteka?

(Blady2012) #10

7 sam instaluje już najnowsze wersje sterowników Realteka. Tu masz oficjalny download

(Mefisto) #11

Dzięki, widzę że jest to 2.5, a mi windows 7 wgrał chyba starsze...jak będę miał chwilę to zainstaluje nowe i napiszę czy coś zmienili na lepsze.

(masterkomp) #12

Dzięki. Zainstalowałem starszą wersję tych sterowników i działa! Dźwięk jest znacznie lepszy.

(Mefisto) #13

Jaką konkretnie wersję? Możesz dać bezpośredniego linka?

(masterkomp) #14

http://download.gigabyte.eu/FileList/Dr ... a_x-fi.exe

Jeśli możesz, napisz jak u ciebie działają :slight_smile:

(Music2000) #15

witam

mialem podobny problem

po latach uzytkowania XP chcialem przejsc na 7.

na 7 dzwiek byl bardzo kiepski. zarowno na wersji 32 i 64. dzwiek byl plytki , pozbawiony dynamiki , glebokich basow..

plyta glowna intel DG965OT z integrowna karta dzwiekowa. instalowanie roznych sterow nic nie pomagalao ,,,

wrocilem wiec do win XP i jestem zadowolony :slight_smile:

marek

gg 87 38 530