Realtek HD Audio - całkowity brak lub trzeszczenie dźwięku

Witam wszystkich na forum!

Mam dziwny problem z dźwiękiem. Moja płyta główna to Gigabyte GA-M720-US3, ze zintegrowaną dźwiękówką Realtek HD Audio ALC888. Wczoraj przemontowałem kompa do nowej obudowy, bo stara niemiłosiernie się tłukła, nie mogłem już znieść buczenia i drgań. Kiedy włączyłem kompa (Windows 7) okazało się, że dźwięk jakoś okropnie trzeszczy, wyłączyłem więc system, poprzepinałem jacki, przedmuchałem, ale niestety nie pomogło. Po odinstalowaniu sterów już nic nie ruszyło - panel Realteka nie wykrywa niczego - a podłączone mam kolejno - głośniki do zielonego gniazda, mikrofon do różowego, słuchawki do czarnego i kabel dźwiękowy z konwertera VGA-Euro, którym podłączam PC do TV do niebieskiego.

Nowa obudowa ma na front panelu dwa typowe wejścia - mic i słuchawkowe, do ich podłączenia do płyty służy kabel zakończony dwoma końcówkami - na jednej napisane jest HD, na drugiej AC’97. Zacząłem od tej z HD, skoro tak nazywa się układ dźwiękowy a płycie. Kiedy okazało się, że nie działa, zmieniłem, ale dzięki temu panel wykrywał podłączenie głośników do zielonego z tyłu jako słuchawki… z przodu! Jedynie, co udało mi się osiągnąć po całym dzisiejszym dniu kombinacji, zmieniania sterowników, czyszczenia CCleaner’em, włażenia pod biurko to ciągły dźwięk typu “biii” w głośnikach przez który ledwie przebija się trzeszczący dźwięk z systemu - i to tylko, jeśli głośność jest skręcona poniżej 50% na mikserze. Co ciekawe, panel dalej nie wykrywa podłączenia niczego oprócz głośników i to pod czarnym złączem…

Nie mam już sił, poradźcie, proszę. Myślicie, że to koniec układu dźwiękowego na płycie?

Poczytaj i wykonaj kroki 1 lub 2 lub 3.

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … in-windows

Niestety, wszystko wykonane już wcześniej milion razy - nie pomaga… Czy w ogóle możliwe jest, żeby zintegrowany układ jakoś się uszkodził? Dodam tylko, że na Ubuntu dźwięk też przestał działać. Dodatkowo już kiedyś zdarzyła mi się taka sytuacja, ale wtedy kombinacja sterownikami wreszcie przyniosła efekt - teraz nic…