Realtek hd audio i glosniki 5.1

witam mam glosniki 5.1 i zintegrowana karte realtek hd 5.1! problem w tym ze niewiem jak to wszystko podlaczyc tak zeby wszystkie glosniki graly! wie ktos jak to zrobic??

Podłącz normalnie, tak jak masz wejście z tyłu, a potem w Panelu Sterowania zmieniasz ustawienia głośników, przestawiając na głośniki 5.1.

to laptop! jak mam podlaczyc mam trzy chinche zielony pomaranczwy i czarny a z lapka mam wyjscie na sluchawki mikrofon i jakies trzecie! pozatym instalowalem nowe sterowniki i zmienilem w panelu sterowania w dzwiekach na glosniki 5.1 i graja tylko dwa

ktos ma jaki pomysl na rozwiazanie tego problemu??? please help

… no to proponuję, żebyś najpierw napisał dokładnie jaki to laptop.

Wtedy będzie można zorientować się jakie ma wyjścia audio,

a w laptopie powinno się podłączyć tak jak pisze jacu08.

laptop to benq s73eg

Jeżeli nie masz tylu wejść do karty dźwiękowej to nie podłączysz tych 3 chinchów, żeby grało wszystkie 6 głośników musisz podłączyć do kompa wszystkie 3 kabelki.

Witam!!

Miałem taki sam problem i rozwiązałem go w troche inny sposób :slight_smile: … a mianowicie kupiłem dwie przelotki (2zł za sztukę) i podłączyłem głosniki tak że grają wszystkie (Acer Aspire 3690 i Creative T6100)…Może to być ostateczność gdy juz wszystkie inne sposoby zawiodą :expressionless: …niżej podaje link do zdjęcia jak to wszystko wygląda…wszelkie pytania: polo19882@o2.pl Pozdrawiam

a o to link:

http://images33.fotosik.pl/246/f448ee5f678eb7f8.jpg

Dobry pomysł, też z tych przełączek korzystałem z kablem od wzmacniacza. Kup je i podłącz do wyjścia słuchawek, na moim lapku tylko tak wieże podłączyłem (wyjście od słuchawek ;p).

mam trochę podobny problem.

Mam lapka lenovo 3000 n200, głośniki podłączone 5.1 (creative p5800),w panelu sterowania i ac3filter ustawione że są 5.1, nie działa subwoofer. Jak wejdę w menadżera realteka to nie mam opcji żeby można było wybrać 5.1 (albo sluchawki albo 2.0), przed reinstalacji systemu wszystko działało po formacie niestety już nie ;/

jakieś sugestie??

btw mam zainstalowany sterownik realtek hd audio driver 2.40

pod wejście na słuchawki ma przełączkę a do niej zielony i pomarańczowy kabel od głośników

Moment…

podłączasz głośniki do wejść chinch w laptopie??

Głośniki podłączasz kablami mini jack 3,5 mm. Jeśli to głośniki 5.1 to powinieneś mieć ich 3 sztuki. Każdy do wejścia z tym samym kolorem.

głośniki są podłączone w ten sposób http://images33.fotosik.pl/246/f448ee5f678eb7f8.jpg

w menadzerze realteka powinna byc zakladka audio I/O i tam w ustawieniach nalezy odhaczyc ‘pokazuj komunikat gdy urzadzenie jest podlaczone’ (lub cos w tym stylu)… wpinajac minijacka powinno wyskoczyc okienko z ustawieniem (przod, tyl, central czy sub lub mikrofon)

mozna tez polaczyc/zamienic (swap) suba z centralnym, ale to z regoly konczy sie praca tylko jednego z nich

no tutaj to chyba największy problem jest właśnie z menadżerem…

bo wyglada tak i nie ma jakiejs opcji żeby skonfigurować to o czym clockwork mówi

nowyobrazmapabitowa2h.th.png

Skąd masz sterowniki? Masz najnowsze?

wersja sterownika jest R2.40 więc najnowsza jest…

Dodane 21.01.2010 (Cz) 12:33

nikt nie ma pomysłu jak rozwiązać ten problem?? ![-o<

Cześć mam pytanie jak ustawidzi głóśniki 5.1 w laptopie samsung r610?Odpowiedzi prosze pisać na gg 2267182.Dzięki :slight_smile: :slight_smile:

W ustawieniach audio. Nic więcej Ci nie powiem bez informacji o karcie.