Realtek HD Audio Manager nie chce się uruchomić

Dzień dobry


Pogooglowałem i wyszukałem, że realtek hd audio manager znajduje się w tym folderze, lecz żaden plik z .exe sie nie otwiera. prosze o pomoc (gdy włącze RtlUpd64.exe to tylko prosi o zgode, a sie tez nie uruchamia)
System: Windows 7
Jestem świeżo po instalacji Realteka, system restartowalem. Normalnie dzwięk jest no ale chcialem pozmieniac ustawienia

Normalnie, czyli prawidłowo, Menadżer Realtek HD Audio uruchamia się z odpowiedniej pozycji w Panelu sterowania. Sprawdź, czy tam jest?

Nie ma

No, to nie zainstalowałeś prawidłowo.

A jak prawidłowo powinno sie instalowac?
Normalnie przy glosniku mam napisane realtek

Póki go nie znajdziesz w Panelu sterowania, to go nie ma. Może zła wersja?

Wersja powyżej 2.79 ma bugi:

Niby można pobrać ze strony realtek (czeska/angielska/tajwańska) ale trzeba podać im fałszywy e-mail i umieć w działania arytmetyczne (3 minuty na podanie wyniku - osoby z dyskalkulią i nieogarnięte w kalkulatory np. google mogą nie zdążyć).

czyli mam pobrac tą wersje co wyslales i tamta odinstalowac?

Na razie tak, raczej nie widzę sensu z poradnikami jak w 2.80-2.82 naprawiać.

Też kiedyś miałem ten problem, pomogło dopiero ściągnięcie Realtek HD Audio ze strony producenta płyty głównej.

Któreś z nowszych wersji mają uwalone GUI, instaluje się ale nie startuje. Na laptopie też ćwiczyłem w końcu zainstalowałem starsze ze strony Asusa.

Instaluje R2.81od kilku lat, gdyż R2.82 nie otwiera od dawna u mnie panelu Realtek. Nie sprawdzałem innych wersji, bo po co, skoro R2.81 działa prawidłowo.