Realtek HD Audio - po aktualizacji sterowników brak dźwięku

Witam,

Dosłownie przed chwilą zaktualizowałem kartę dźwiękową za pomocą pliku znalezionego na tej stronie (pierwszy od góry). Wcześniej nie miałem problemów z dźwiękiem, leciał zarówno z głośników, jak i ze słuchawek. Teraz jednak słychać go tylko ze słuchawek, choć system wykrywa głośniki. W czym leży problem?

Odinstaluj kompletnie wszystko od realteka, a następnie poprzez menadżera sprzętu Windows zainstaluj sam sterownik Realteka bez jego panelu konfiguracyjnego. Następnie wejdź w ustawienia dźwięku (panel sterowania/dźwięk). Upewnij się, że domyślnym urządzeniem są głośniki analogowe. Wejdź w ich konfigurację i zmień system na odpowiedni dla Ciebie (2.0, 5.1, 7.1). Zwróć uwagę na to, iż klikając głośniczki na schemacie z prawej strony okna, powinny one wydawać dźwięk. To wszystko.

Nie pomogło. Do tego, kiedy włączam testy głośników, to przy dwóch kolumnach leci mi głos ze słuchawek, a przy dwóch kolejnych z głośników. Ale tylko wtedy leci z głośników. Przy żadnej muzyce, dźwiękach itd. już go nie ma.

Skopali ten sterownik. Również miałem ten sam problem i wróciłem do starszej wersji.

Trzeba wejść w panel sterowania,w zakładce dźwięki jako domyślne ustawić głośniki.