Realtek Hight Definition Audio i głośniki 5.1

Witam . Kupiłem ostatnio głośniki Genius 4000 i problem pojawia się podczas ich podłączania. Posiadam płytę główną Gigabyte GA-H55M-S2V a w niej zintegrowaną kartę dźwiękową Realtek Hight Definition Audio. Wyszperałem gdzieś iż ta karta obsługuje głośniki 5,1 a nawet 7.1. Głośniki podpinam następująco : Przednie - zielone wejście audio , Sub i cen do różowego (mikrofon) ,a tylne do niebieskiego wejścia . Przy takim podłączeniu działają tylko przednie głośniki i zaznacz iż wszystkie są sprawne gdyż po podłączeniu sub-a czy tylnych do zielonego wejścia każde z nich działa poprawnie . Więc chciałbym się zapytać jak włączyć dla głośników liniowe i różowe wejście audio . Proszę o pomoc :frowning:

No niestety ten sterownik jest trochę nieintuicyjny i mało przejrzysty. Musisz kliknąć w sterowniku do twojej karty jakąś opcję z pierwszego ekranu jak włączysz sterownik (pokój etc), oraz przełączyć tryb na 7.1 w zakładce 2 albo 3. Wtedy powinny grać już wszystkie.

Wejdź w panel sterowania -> Realtek Konfiguracja audio HD -> W zakładce wyjście/wejscie audio ustawiasz 6CH Głośnik i ustawiasz rolę odpowiednich wejść na płycie głównej pod napisem panel tylny

Mam ustawione na 5.1 ale nie daję to żadnego efektu

to ogólnie tak mam windowsa 7 więc tam wszystko jest kompletnie pozmienianie i mam lekki problem żeby to znaleźć ale ogólnie mam włączony przedni panel oraz tylny . W zaawansowanych opcjach mam tak :

-Urządzenie odtwarzania :

* Wyciszenie urządzeń tylnego wejścia , po podłączeniu urządzenia przedniego gniazda słuchawek.

-Urządzenie nagrywania

*Powiązanie tego samego typu gniazd wejścia np. wejście liniowe lub wejście mikrofonu , jako urządzenie wejścia