Realtek Hight Definiton Audio - mikrofon

Witam serdecznie wszystkich użytkowników. Jestem nowy, a już potrzebuję pomocy. Takie ot, zrządzenie losu. Otóż, przejdę do rzeczy. Od pewnego czasu, bodajże sześciu miesięcy, mam nowy komputer. Oto jego podzespoły:

Manufacturer:

Gigabyte Technology Co., Ltd.

Processor:

Intel® Core2 Duo CPU E7200 @ 2.53GHz (2 CPUs)

Memory:

2046MB RAM

Hard Drive:

320 GB Total

Video Card:

NVIDIA GeForce 8800 GS

Monitor:

SyncMaster 920NW/920LM

Sound Card:

Realtek HD Audio output

Speakers/Headphones:

Keyboard:

Główny koncentrator USB

Mouse:

Główny koncentrator USB

Mouse Surface:

Operating System:

Windows XP Home Edition (5.1, Build 2600) Dodatek Service Pack 2 (2600.xpsp_sp2_gdr.070227-2254)

Mój problem polega na tym, iż od dwóch miesięcy mój mikrofon, wraz ze słuchawkami marki ENCORE, model HM-520 ARIEL przestał działać. Z dnia na dzień ludzie, z którymi zazwyczaj rozmawiałem na skype, przestali mnie słyszeć. Próbowałem wielu rzeczy, począwszy od zmiany ustawień w konfiguratorze Realteka, potem reinstalacji go, a kończąc na metodzie kolegi, który polecił mi wyciszanie i podgłaśnianie sekcji Front Pink IN. Nic to nie dało.

Dodam jeszcze, że mój mikrofon wraz ze słuchawkami podłączony jest na przednim panelu komputera, gdyż tylni nie wykrywa słuchawek. Nie jestem znawcą sprzętu, oprogramowania. Raczej zwykłym użytkownikiem proszącym o pomoc. Jeśli ktoś wie, jak mi dopomóc, proszę o odpowiedź.

P.S.

Nie jestem do końca pewien, jeśli odinstaluję Realtek HD Audio Output, po czym zainstaluję jeszcze raz, to wszystkie ustawienia wrócą do domyślnej postaci?

A ile masz głośników? Też mam tę kartę muzyczną i po podłączeniu zestawu głośników 5.1 przedni panel przestał działać. Okazało się że przedni tylny panel to to samo, tylko w innych miejscach. Albo jedno albo drugie.

Mam dwa głośniki. Ale to stało się z dnia na dzień, przez miesiąc wszystko działało.

Najprawdopodobniej tak.