Realtek na windows 7

Witam. Problem polega na tym, że 2 dni temu zmieniłem system z XP na 7 32bit i teraz jest sytuacja taka, że sterowniki itp tam pobrałem i gdy podłączyłem słuchawki i mikrofon do przedniego panelu w pc nie mogłem w realteku ustawić tam że jedno wejśćie to słuchawki a drugie to mikrofon. Podłączyłem do tylniego panelu i tam wszystko działało. Dzisiaj nagle patrze że nie wyszukuje mi mikrofonu. W realteku nagle SAMO się przełączyło że w przednim panelu jest wejście pod mikrofon i teraz w przednim panelu mikrofon działa a w tylnim nie. Za to słuchawki w przednim panelu nie działają ale w tylnim działają cały czas. Niby jest ustawione jedno wejście z przodu “Słuchawki” ale jak podłączam tam to jest tak jak by wgl nie były podłączone. W tylnim panelu teraz jak próbowałem mikrofon podłączyć to pisze “ten typ urządzenia nie jest obsługiwany” gdzie jeszcze kilka godzin temu normalnie działało…

Po pierwsze, ile gniazd mini-dżeków audio ma Twoja płyta główna? Trzy czy sześć? Jeśli sześć, nie powinno być problemu. Jeśli trzy, to wszystko zależy od właściwego ustawienia oprogramowania karty dźwiękowej.
Po drugie, czy zainstalowałeś sterowniki Realteka łącznie z oprogramowaniem? Najlepiej zrobić to pobierając komplet oprogramowania stąd: https://www.dobreprogramy.pl/Realtek-High-Definition-Audio-Codecs,Program,Windows,21164.html
Po trzecie, czy widzisz w Panelu Sterowania pozycję pn. Menadżer Realtek HD Audio? Jeśli nie, to brakuje Ci oprogramowanie audio, o którym napisałem wyżej.
Po czwarte, wszelkie ustawienia audio wykonuj właśnie w tym Menadżerze Realtek HD Audio. W przypadku kart dźwiękowych z trzema gniazdkami mini-dżek jest to trochę skomplikowane, ale do zrobienia.

Sześć.
Realtek mi się zainstalował razem z sterownikami do karty graficznej.
Tak, widzę
Podłączyłem już, lecz działają tylko mini-dżeki z tyłu i to tak dziwnie, bo muszę włożyć specjalnie w te 2 na których jest ustawione “słuchawki” “mikrofon” w menadżerze.
Przedni panel dalej jak by nie kontaktował, a z tyłu jak mam podłączone słuchawki to mam często jak coś odpalam czy z kimś gadam to jest taki głos jak by robota, takie ścinki, na windowsie XP czegoś takiego nie było.
Niby mam przypisane do 5 mini dżeków z tyłu “Słuchawki” lecz słuchawki działają tylko w 1 wejściu. Mikrofon tak samo.

Nie o ten Realtek chodzi! To, co zainstalowałeś razem z kartą graficzną to inna sprawa i o tym nie mówię.

Ty musisz zainstalować oddzielnie (dodatkowo) sterowniki + oprogramowanie do karty dźwiękowej (też Realtek!), czyli tej, która jest zintegrowana z płytą główną. Poprzednio podałem Ci potrzebny link do tego.
Po zainstalowaniu pojawi Ci się taki brązowy głośniczek na pasku po prawej.