Realtek PCIe GBE problem z dostępem do sieci

Witam!

Zakupiłem (czysty) komputer po czym zainstalowałem win7 ultimate 64-bit. Zainstalowałem wszystkie stery do płyty (audio,ethernet,grafa). Chciałem podłączyć świerzy PC do sieci lecz nie połączyło mnie z nią.

-Na PC (starym) internet działał i działa cały czas.

-Na PC (nowym) nie łapie połączenia sieciowego.

Oba PC podłączałem do tego samego modemu, tym samym kablem.

Jeśli jest to możliwe proszę o pomoc w połączeniu się do sieci.

Takie error mi wyskakuje :

Karta sieciowa „Połączenie lokalne 2” nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP

deaktywuj zaporę sieciową, dodaj wyjątek na paśmie HTTP, uruchom zaporę ponownie, wejdź w Start > Uruchom, wpisz cmd, wciśnij enter i w wierszu poleceń wpisz:

ipconfig /all > ipconfig.txt

net /log > netlog.txt

Zawartość wszystkich dwóch plików (ipconfig.txt, netlog.txt) wrzuć na forum. Będziemy myśleć

http://s17.postimg.org/tijtwywyn/agaga.png

Config z PC z dostępem do sieci.

http://s14.postimg.org/5twkq8he9/aafsf.png

Config z PC bez dostępu do sieci.

Polecenie net /log jest niepełne ponieważ po wpisaniu wyskoczyło mi na obu PC kilka wariantów do wyboru.

P.S. Nie miałem zainstalowanego Service Pack’a 1, teraz gdy go zainstalowałem problem dalej się pojawia ;<.

już chyba wiem. Na komputerze z dostępem do internetu dla połączenia lokalnego masz ustawioną maskę podsieci 255.255.0.0 przy braku bramy domyślnej, podczas gdy na komputerze na którym chcesz mieć dostęp do internetu masz przydzielony dynamicznie adres IP (dowód, że DHCP routera działa), ale masz inną maskę podsieci oraz bramę domyślną co świadczy o tym, że Twój stary komputer działa w innej sieci niż nowy komputer. Innymi słowy - te dwa komputery nie mają prawa się widzieć. Skoro na starym komputerze przy obecnych parametrach wszystko działa jak należy, sugerowałbym abyś ręcznie ustawił parametry połączenia lokalnego nowego komputera, pamiętając aby oba komputery były w tej samej sieci (te same maski podsieci oraz - co może ważniejsze - ta sama brama domyślna ). Zmień konfigurację i daj znać czy działa.

Przy okazji zweryfikuj konfigurację skryptu autokonfiguracji - wg mnie to w nim leży problem; źle ustawione są parametry automatycznego przydzielania IP (adresu, maski, bramy).

Na ten czas mogę podłączyć tylko 1 PC do sieci ponieważ router który miałem musiałem oddać do naprawy a więc podpinam oba do modemu, który teoretycznie powinien przydzielać im ten sam adres?

Spróbuje ustawić ręcznie IP zobaczymy co z tego będzie

no tak - jeden pc i ten zostaje przez modem ‘obsłużony’, w drugim (tym odłączonym) konfiguracja (błędna czy nie) zostaje niezmieniona. Myślę, że ręczne nadanie IP powinno pomóc. Nie zapomnij o właściwych numerach bramy oraz maski.

Po ustawieniu (ręcznym) adresów nic nie dało niestety problem cały czas ten sam.

Gdzie mogę to sprawdzić?

w modemie/routerze. Czy modem/router jest zarządzalny (ma jakiś panel sterowania dostępny przez przeglądarkę/osobny program)? Jeżeli tak to wejdź tam i poszukaj czegoś w stylu IP configuration, IP setup lub podobne. Tam powinieneś mieć wyszczególnione wszystkie parametry. Najlepiej daj screena, będzie łatwiej coś doradzić.

Do modemu nic takiego nie mam, sądzę, że to nie wina modemu tylko samego PC skoro na 1 odbiera sygnał a na 2 już nie odbiera z tego samego połączenia.

P.S Czy jest możliwość że skoro mi nie chce połączyć do sieci to może mieć na to wpływ samo zainstalowanie systemu? btw. sterowniki zainstalowałem drugi raz. (płytke ze sterami dostałem z kompem)

szczerze mówiąc zainstalowane stery nie powinny mieć na to wpływu, aczkolwiek możesz je (tak dla testu) odinstalować i wtedy spróbować połączyć. Na moje to nie jest kwestia sterów - idziemy w złym kierunku. Ale spróbuj…

Zrobiłem to co @up i dalej to samo.

Tak to wygląda dokładnie (pierw skanuje a nastepnie):

http://s18.postimg.org/x7vpvi0kp/asaf.png

Bez_tytu_u.png

sadsaa.png

No właśnie DHCP nie działa. Problem polega nie na błędnej masce, ale na tym, że komputer nie uzyskuje adresu z serwera DHCP, ponieważ uzyskuje adres link-local, który pozwala tworzyć lokalny segment sieci bez wyjścia poza nią, tzn. można łączyć komputery w jeden segment sieci, np. łączyć bezpośrednio, stąd brak bramy domyślnej, bo w tego typu sieci nie jest ona potrzebna, bo sieć nie łączy się z innymi sieciami. Problem wynika prawdopodobnie z tego, że dostawca filtruje MAC adresy, a router prawdopodobnie posiadał opcję klonowania MAC adresów. Rozwiązanie, spróbować podmienić MAC karty sieciowej, jeśli sterownik to umożliwia, wymienić karty sieciowe, jeśli nie są zintegrowane, lub zadzwonić do dostawcy i podać nowy MAC adres.

To nie jest karta sieciowa tylko kontroler z płyty głównej.

Tak apropo gdy za 1 razem wymieniałem PC to nie musiałem nigdzie dzwonić o dopisanie adresu MAC dlaczego, teraz muszę?

Zwał jak zwał, chodzi o to samo.

Ale wcześniej korzystałeś z routera, tak? Jeśli tak, to router miał podmieniony MAC adres. Próbowałeś podmienić MAC adres karty sieciowej w nowym komputerze?

Właśnie gdybym miał router to problemu pewnie by nie było. Spróbuje z tym MAC adresem dzisiaj i zobaczymy co z tego będzie.

P.S

Zmieniłem Mac na nowym i dalej to samo podłączyłem RJotke do starego i mi wyskoczył ten sam błąd. Zrestartowałem PC i działa (na starym). Nowy dalej ten sam stan problemu.

Napisz w jaki sposób zmieniłeś MAC karty sieciowej.

OK wszytko działa pisze teraz z nowego PC i działa internet, na początku troche wolo chodził ale już doszedł do ładu.

Więc tak :

Menu-> PPM Na Mój Komputer ->Właściwości -> Menadżer Urządzeń -> Karty sieciowe -> Wybieramy Karte (w moim przypadku taka jak w tytule)->PPM na Karte -> Właściwości-> Zaawansowane ->Adres sieciowy -> przepisujemy mac adres

Nastepny krok ktory zrobilem to odlaczenie PC i modemu od zasiania i podlaczenie spowrotem i myk myk działa dziękuje wszystkim którzy się tu udzielali!

to skąd niby by miał adres IP skoro ani nie był on przydzielony ręcznie ani - wg Ciebie - nie działał DHCP? Nie był on uzyskany manualnie tylko właśnie DHCP. Ale ok, umówmy się, że wiesz lepiej.

Nie musimy umawiać się, że wiem lepiej, bo najwidoczniej Ty nie wiesz czym jest adres typu link-local oraz widać, że nie wiesz na czym polega autokonfiguracja w systemach Windows. Gdy host nie może znaleźć serwera DHCP, system operacyjny przydziela automatycznie adres z sieci 169.254.0.0/16, która ma jedynie zasięg lokalny, tzn. tworzy sieć, która nie łączy się z innymi, np. dwa komputery połączone ze sobą bezpośrednio, tu nie ma bramy, bo nie ma wyjścia poza sieć (połączenie punktowe). Tak więc adres 169.254.x.x nie został przydzielony z DHCP, lecz przez system operacyjny i po tym wiadomo, że serwer DHCP nie działa, lub jest niedostępny/nieosiągalny.

Tu sobie poczytasz o adresie link-local http://en.wikipedia.org/wiki/Link-local_address

Szczegółowo opisano tu czym jest adres link-local http://tools.ietf.org/html/rfc3927

Gdybyś nie znał angielskiego, tu wyjaśniono w skrócie czym jest adres link-local http://blog.idea4pro.com/tag/link-local

Zresztą jak mi nie wierzysz, sprawdź sobie na swoim komputerze, wyłącz serwer DHCP na routerze i ustaw automatyczne pobieranie adresu IP, system przydzieli Ci automatycznie adres z sieci 169.254.0.0/16 z informacją połączenie ograniczone.