Realtek RTL8168/8111 problem z kartą sieciową

I kolejny problem z Vistą. Mam wrażenie że jestem wyjątkowo… niedomyślny! (Mało powiedziane :|)

Otóż przeinstalowałem system jeszcze raz. Teraz mam gołą, czystą Vistę. Nie miałem wcześniej problemów z Internetem '(fakt że nie dało się wejść na strony szyfrowane, ale jak chodził, to chodził) ale teraz po tej reinstalacji nie mogę się połączyć. Wchodzę w “skonfiguruj połączenie i sieć” i dalej “połącz z internetem” następnie otwiera się okienko: “System Windows nie wykrył żadnego sprzętu sieciowego” Kabel jest podłączony, karta sieciowa teżjest ok bo skoro działała wcześniej to czemu teraz miałaby nie? Mogęwcisnąćjeszcze “pokaż opcje połączeń, do używania których ten komputer nie jest skonfigurowany” ale wtedy pojawiają mi siędwie opcje:

połączenie szerokopasmowe

telefoniczne

wybierająć szerokopasmowe muszę podaćjakieśnazwy i hasła… :expressionless: Ja mam internet radiowy. Po prostu podpinam kabel i tyle… Ewentualnie mogę jeszcze wpisać adres IP i DNS ale gdzie?!

Pomóżcie (czy jestem aż tak głupi? :|)

A zainstalowałeś Kartę sieciową dokładnie Sterowniki do niej :slight_smile: A tu zerknij czy masz takie możliwości konfiguracji http://www.banita.pl/konf/siecwinvista.html

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

no ja nic nie instalowałem… tzn przez jakiś czas internet działał ale po reinstalce visty nijak nie mogę zainstalować połączenia. Tego co mi wysłałeś w ogóle nie mam. Ja nie mam żadnego połączenia na tym komputerze

Dodane 26.04.2009 (N) 14:35

Zainstalowałem teraz sterowniki do karty sieciowej i wciąż to samo.

Realtek RTL8168/8111 Family PCI-E Gigabait Ethernet NIC (NDIS 6.0)

Nie można uruchomić tego urządzenia. (kod 10)

Dodane 26.04.2009 (N) 21:04

Problem rozwiązany. Dzięki za wszelką pomoc!

Temat do zamknięcia

proszę napisz jak rozwiązałeś ten problem, bo ja mam taki sam teraz :frowning:

ena_20 , spróbuj odpowiednich sterowników z tej strony

już próbowałam, ale po zainstalowaniu sterownika w opcji Menedżer Urządzeń karta sieciowa Realtek jest ciągle z żółtym wykrzyknikiem. Karta sieciowa jest sprawna, sterownik jest nowy, zaktualizowany więc nie rozumiem co jeszcze może być nie tak… Internetu jak nie było tak nie ma :frowning: