REALTEK - Ustawianie Mikrofonu

Witam.

Jak w temacie. Potrzebuję ustawić mikrofon. Najbardziej jest potrzebny do TS3 ale do Skype też się przyda. Po prostu gdy wchodzę w opcję w TS3 i ustawiam klawisz na “Z” do rozmowy, to wyskakuje test mikrofonu. No to wciskam Z na klawiaturze i mówię coś to robi się echo.

Mam sterowniki REALTEK. Może trzeba coś poustawiać w mikserze?

Proszę o pomoc.

Hej,

Bardzo możliwe, że jest to efekt sprzężenia, wynikający z bliskiego położenia głośników i mikrofonu. W ustawieniach menadżera dźwięku w zakładce dotyczącej nagrywania zaznacz opcję usuwania akustycznego echa. Dodatkowo w mikserze możesz wyłączyć lub wyciszyć głośność Mic/LineIn - co prawda nie będziesz słyszał w kolumnach własnego głosu, ale rozmówca bez problemu powinien Cię słyszeć.

Pozdrawiam,

Dimatheus

No dzięki. Tylko mam pewien problem. W menadżerze REALTEK w mikserze nie mam głośności Mic/LineIn , aby to wyciszyć.Może w realteku to nazywa się inaczej.

Pozdrawiam

Hej,

Może też nazywać się zupełnie wprost jako mikrofon. Trzeba koniecznie zwrócić uwagę na suwak, dzięki któremu można przewinąć kolejne suwaki w mikserze. Rozumiem bowiem, że chodzi o komputer z opisu, w którym używasz Windows’a XP. :slight_smile:

A próbowałeś powyższego??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak i powiem że trochę pomogło.

Dorzucam screena z miksera w realteku:

beztytuudbp.jpg

PS: tak, mam XP’ka.

Hej,

Czyli połowa sukcesu. Czas na drugą… :slight_smile:

39772513841163421813_thumb.jpg

W powyższym screen’ie zaznaczyłem dwie istotne rzeczy:

:arrow: klikając w znaczek klucza (zaznaczony na czerwono) możesz wybrać, które poziomy głośności powinny widoczne być w mikserze Realtek’a,

:arrow: dzięki strzałkom (zaznaczone na czerwono) można przesuwać się do następnych suwaków głośności. Jeden z nich powinien nosić nazwę Głośność mikrofonu - ten właśnie powinieneś wyciszyć, by zniwelować efekt sprzężenia.

Pozdrawiam,

Dimatheus

No i problem rozwiązany.

Ta Głośność mikrofonu u mnie prawdopodobnie nazwana jest Front Pink In.

Dzięki wielkie.

Pozdrawiam

Hej,

Troszkę dziwna nazwa jak na głośność mikrofonu, ale skoro działa to musi być to!! :slight_smile:

Nie ma sprawy. Polecam się na przyszłość… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Bo to jest chyba dlatego, że mikrofon mam podłączony do przedniego różowego wejścia. Chyba stąd ta nazwa :slight_smile:

Jeszcze raz dzięki :slight_smile:

Hej,

Wszystko wskazuje na to, że faktycznie stąd wspomniana nazwa. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus