Realtek vista

wietam Wszystkich i prosze o pomoc :slight_smile:

kupilem sobie toshibe a300, mam zintegrowana karte dzwiekowa realtek, najnowsze sterowniki…

moj problem polega na tym, iz nie slysze w sluchawkach tego co mowie do mikrofonu.

rejestrator dzwieku rejestruje glos ale la zywo tego w sluchawkach nie slychac, nie wiem dlaczego…

kupilem sobie karte dzwiekowa creative Xmod i tez jest to samo, nie mam bladego pojecia cos ie dzieje i dlaczego tak sie dzieje, a jest mi to potrzebne do pracy :frowning:

bardzo prosze kogos o pomoc, ja juz sam nie wiem co mam zrobic, zaplacilem 3500 za kompa i nie rozumiem dlaczego tak niby pozadny sprzet nie dziala:(

w razie co to moje GG 9837046

z gory dziekuje

Za nagrywanie dźwięku odpowiada częśc miksera o nazwie “Realtek HD Audio Input” , a za odtwarzanie “Realtek HD Audio Output”.

Zatem, musisz w ustwieniach “Realtek HD Audio Output” zaznaczyć suwak mikrofonu i podnieść głośność do poziomu, przy którym będziesz słyszeć.

Tylko po co?

Jeśli potem zapomnisz ściszyć, to po odłączeniu słuchawek (przy zbyt dużej głośności nawet w słuchawkach) będziasz słyszeć sprzężenie zwrotne w postaci pisku, czy gwizdu.

Jeśli nie widzisz na karcie miksera w części Output suwaka Mikrofon, to musisz kliknąc ikonkę z “kluczem płaskim” i zaznaczyć wejście mikrofonowe.

W niektórych kodekach Realteka nie ma takiej możliwości, że względu na wspomniane wcześniej sprzężenie zwrotne, (producent nie chce, zapewne kłopotów z powodu nieumięjętnego obchodzenia się z mikserem przez użytkowników).

jest mi to potrzebne do nagrywania wokalu, a musze slyszec przeciez w sluchawkach to co nagrywa.

to rozumiem, a dlaczego karta dzwiekowa xmod tez nie dziala?

wejd w menedżer realtek hd audio w panelu sterowania-tam w ostatniej zakładce ustawisz sobie mikrofon.

nic nie daje zadne przestawianie walczylem juz z tym i nie wim co mozna jeszcze zrobic :frowning: mikrofon fizycznie dziala, tylko nie slysze go w sluchawkach :frowning: inne dzwieki muzyka midi i td slychac, aby nie to co mowie do mikrofonu

Po głębszej analizie Twojego problemu mogę stwierdzić, że przyczyn może być kilka.

1. Wydanie kilku tysięcy nie oznacza, że sprzęt spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Przykładowo - najtańsze Acer-y z serii 52xx, 57xx mają niespotykane w znacznie drożych modelach wejście Line In!

Do czego się może przydać nie muszę tłumaczyć komuś, kto laptopa chce używać w zakresie audio do czegoś więcej niż odtwarzanie zassanych z sieci “mptrójek” :wink:

2. Niektóre modele “kodeków” Realtek-a mają ograniczone możliwości miksera i krosownicy wewnętrznej, więc pewne opcje są niedostępne.

3. Zauważyłem również, że (chyba od wersji 2.00) sterowniki Realtek HD Audio urywają przed użytkownikiem regulację głośności mikrofonu w mikserze odtwarzania. Napisałem, że chyba od wersji 2.00, bo nie miało to dla mn ie większego znaczenia.

Można, więc w tym przypadku odinstalować obecne sterowniki i sprawdzić najwyższe wersjie z linii 1,7x, 1,8x, 1,9x.

Poniżej łącze do serwera FTP Realtek ze wszystkimi dostepnymi wersjami sterowników:

ftp://152.104.238.19/pc/audio/


Jeśli chodzi o Creative XMod, być może sytuacja jest podobna.

Producenci zapewne w podobnym czasie doszli do podobnych wniosków, że powtarzające się informacje o szumach, czy sprzężeniach i dudnieniach najlepiej wyeliminować przez wyeliminowanie najsłabszego ogniwa, czyli nieumiejętnego, spowodowanego niewiedzą podejścia użytkowników.

Pomyślano i wymyślono :wink:

trolik1983 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif