Realtek vista

wietam Wszystkich i prosze o pomoc :slight_smile:

kupilem sobie toshibe a300, mam zintegrowana karte dzwiekowa realtek, najnowsze sterownikiÔÇŽ

moj problem polega na tym, iz nie slysze w sluchawkach tego co mowie do mikrofonu.

rejestrator dzwieku rejestruje glos ale la zywo tego w sluchawkach nie slychac, nie wiem dlaczegoÔÇŽ

kupilem sobie karte dzwiekowa creative Xmod i tez jest to samo, nie mam bladego pojecia cos ie dzieje i dlaczego tak sie dzieje, a jest mi to potrzebne do pracy :frowning:

bardzo prosze kogos o pomoc, ja juz sam nie wiem co mam zrobic, zaplacilem 3500 za kompa i nie rozumiem dlaczego tak niby pozadny sprzet nie dziala:(

w razie co to moje GG 9837046

z gory dziekuje

Za nagrywanie d┼║wi─Öku odpowiada cz─Ö┼Ťc miksera o nazwie ÔÇťRealtek HD Audio InputÔÇŁ , a za odtwarzanie ÔÇťRealtek HD Audio OutputÔÇŁ.

Zatem, musisz w ustwieniach ÔÇťRealtek HD Audio OutputÔÇŁ zaznaczy─ç suwak mikrofonu i podnie┼Ť─ç g┼éo┼Ťno┼Ť─ç do poziomu, przy kt├│rym b─Ödziesz s┼éysze─ç.

Tylko po co?

Je┼Ťli potem zapomnisz ┼Ťciszy─ç, to po od┼é─ůczeniu s┼éuchawek (przy zbyt du┼╝ej g┼éo┼Ťno┼Ťci nawet w s┼éuchawkach) b─Ödziasz s┼éysze─ç sprz─Ö┼╝enie zwrotne w postaci pisku, czy gwizdu.

Je┼Ťli nie widzisz na karcie miksera w cz─Ö┼Ťci Output suwaka Mikrofon, to musisz klikn─ůc ikonk─Ö z ÔÇťkluczem p┼éaskimÔÇŁ i zaznaczy─ç wej┼Ťcie mikrofonowe.

W niekt├│rych kodekach Realteka nie ma takiej mo┼╝liwo┼Ťci, ┼╝e wzgl─Ödu na wspomniane wcze┼Ťniej sprz─Ö┼╝enie zwrotne, (producent nie chce, zapewne k┼éopot├│w z powodu nieumi─Öj─Ötnego obchodzenia si─Ö z mikserem przez u┼╝ytkownik├│w).

jest mi to potrzebne do nagrywania wokalu, a musze slyszec przeciez w sluchawkach to co nagrywa.

to rozumiem, a dlaczego karta dzwiekowa xmod tez nie dziala?

wejd w menedżer realtek hd audio w panelu sterowania-tam w ostatniej zakładce ustawisz sobie mikrofon.

nic nie daje zadne przestawianie walczylem juz z tym i nie wim co mozna jeszcze zrobic :frowning: mikrofon fizycznie dziala, tylko nie slysze go w sluchawkach :frowning: inne dzwieki muzyka midi i td slychac, aby nie to co mowie do mikrofonu

Po głębszej analizie Twojego problemu mogę stwierdzić, że przyczyn może być kilka.

1. Wydanie kilku tysięcy nie oznacza, że sprzęt spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Przyk┼éadowo - najta┼äsze Acer-y z serii 52xx, 57xx maj─ů niespotykane w znacznie dro┼╝ych modelach wej┼Ťcie Line In!

Do czego si─Ö mo┼╝e przyda─ç nie musz─Ö t┼éumaczy─ç komu┼Ť, kto laptopa chce u┼╝ywa─ç w zakresie audio do czego┼Ť wi─Öcej ni┼╝ odtwarzanie zassanych z sieci ÔÇťmptr├│jekÔÇŁ :wink:

2. Niekt├│re modele ÔÇťkodek├│wÔÇŁ Realtek-a maj─ů ograniczone mo┼╝liwo┼Ťci miksera i krosownicy wewn─Ötrznej, wi─Öc pewne opcje s─ů niedost─Öpne.

3. Zauwa┼╝y┼éem r├│wnie┼╝, ┼╝e (chyba od wersji 2.00) sterowniki Realtek HD Audio urywaj─ů przed u┼╝ytkownikiem regulacj─Ö g┼éo┼Ťno┼Ťci mikrofonu w mikserze odtwarzania. Napisa┼éem, ┼╝e chyba od wersji 2.00, bo nie mia┼éo to dla mn ie wi─Ökszego znaczenia.

Mo┼╝na, wi─Öc w tym przypadku odinstalowa─ç obecne sterowniki i sprawdzi─ç najwy┼╝sze wersjie z linii 1,7x, 1,8x, 1,9x.

Poni┼╝ej ┼é─ůcze do serwera FTP Realtek ze wszystkimi dostepnymi wersjami sterownik├│w:

ftp://152.104.238.19/pc/audio/

Je┼Ťli chodzi o Creative XMod, by─ç mo┼╝e sytuacja jest podobna.

Producenci zapewne w podobnym czasie doszli do podobnych wniosk├│w, ┼╝e powtarzaj─ůce si─Ö informacje o szumach, czy sprz─Ö┼╝eniach i dudnieniach najlepiej wyeliminowa─ç przez wyeliminowanie najs┼éabszego ogniwa, czyli nieumiej─Ötnego, spowodowanego niewiedz─ů podej┼Ťcia u┼╝ytkownik├│w.

Pomy┼Ťlano i wymy┼Ťlono :wink:

trolik1983 ,

Poczytaj - Konkretne tematyÔÇŽ ze zwr├│ceniem szczeg├│lnej uwagi na pierwszy post. Prosz─Ö poprawi─ç tytu┼é tematu na konkretny, m├│wi─ůcy o problemie.

Prosz─Ö poprawi─ç pisowni─Ö w opisie problemu. W celu dokonania korekty prosz─Ö u┼╝y─ç przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif