Realtek vista

(trolik1983) #1

wietam Wszystkich i prosze o pomoc :slight_smile:

kupilem sobie toshibe a300, mam zintegrowana karte dzwiekowa realtek, najnowsze sterowniki...

moj problem polega na tym, iz nie slysze w sluchawkach tego co mowie do mikrofonu.

rejestrator dzwieku rejestruje glos ale la zywo tego w sluchawkach nie slychac, nie wiem dlaczego...

kupilem sobie karte dzwiekowa creative Xmod i tez jest to samo, nie mam bladego pojecia cos ie dzieje i dlaczego tak sie dzieje, a jest mi to potrzebne do pracy :frowning:

bardzo prosze kogos o pomoc, ja juz sam nie wiem co mam zrobic, zaplacilem 3500 za kompa i nie rozumiem dlaczego tak niby pozadny sprzet nie dziala:(

w razie co to moje GG 9837046

z gory dziekuje

(Srebrny Wilk) #2

Za nagrywanie d藕wi臋ku odpowiada cz臋艣c miksera o nazwie "Realtek HD Audio Input" , a za odtwarzanie "Realtek HD Audio Output".

Zatem, musisz w ustwieniach "Realtek HD Audio Output" zaznaczy膰 suwak mikrofonu i podnie艣膰 g艂o艣no艣膰 do poziomu, przy kt贸rym b臋dziesz s艂ysze膰.

Tylko po co?

Je艣li potem zapomnisz 艣ciszy膰, to po od艂膮czeniu s艂uchawek (przy zbyt du偶ej g艂o艣no艣ci nawet w s艂uchawkach) b臋dziasz s艂ysze膰 sprz臋偶enie zwrotne w postaci pisku, czy gwizdu.

Je艣li nie widzisz na karcie miksera w cz臋艣ci Output suwaka Mikrofon, to musisz klikn膮c ikonk臋 z "kluczem p艂askim" i zaznaczy膰 wej艣cie mikrofonowe.

W niekt贸rych kodekach Realteka nie ma takiej mo偶liwo艣ci, 偶e wzgl臋du na wspomniane wcze艣niej sprz臋偶enie zwrotne, (producent nie chce, zapewne k艂opot贸w z powodu nieumi臋j臋tnego obchodzenia si臋 z mikserem przez u偶ytkownik贸w).

(trolik1983) #3

jest mi to potrzebne do nagrywania wokalu, a musze slyszec przeciez w sluchawkach to co nagrywa.

to rozumiem, a dlaczego karta dzwiekowa xmod tez nie dziala?

(suchmen) #4

wejd w mened偶er realtek hd audio w panelu sterowania-tam w ostatniej zak艂adce ustawisz sobie mikrofon.

(trolik1983) #5

nic nie daje zadne przestawianie walczylem juz z tym i nie wim co mozna jeszcze zrobic :frowning: mikrofon fizycznie dziala, tylko nie slysze go w sluchawkach :frowning: inne dzwieki muzyka midi i td slychac, aby nie to co mowie do mikrofonu

(Srebrny Wilk) #6

Po g艂臋bszej analizie Twojego problemu mog臋 stwierdzi膰, 偶e przyczyn mo偶e by膰 kilka.

1. Wydanie kilku tysi臋cy nie oznacza, 偶e sprz臋t spe艂ni wszystkie Twoje oczekiwania.

Przyk艂adowo - najta艅sze Acer-y z serii 52xx, 57xx maj膮 niespotykane w znacznie dro偶ych modelach wej艣cie Line In!

Do czego si臋 mo偶e przyda膰 nie musz臋 t艂umaczy膰 komu艣, kto laptopa chce u偶ywa膰 w zakresie audio do czego艣 wi臋cej ni偶 odtwarzanie zassanych z sieci "mptr贸jek" :wink:

2. Niekt贸re modele "kodek贸w" Realtek-a maj膮 ograniczone mo偶liwo艣ci miksera i krosownicy wewn臋trznej, wi臋c pewne opcje s膮 niedost臋pne.

3. Zauwa偶y艂em r贸wnie偶, 偶e (chyba od wersji 2.00) sterowniki Realtek HD Audio urywaj膮 przed u偶ytkownikiem regulacj臋 g艂o艣no艣ci mikrofonu w mikserze odtwarzania. Napisa艂em, 偶e chyba od wersji 2.00, bo nie mia艂o to dla mn ie wi臋kszego znaczenia.

Mo偶na, wi臋c w tym przypadku odinstalowa膰 obecne sterowniki i sprawdzi膰 najwy偶sze wersjie z linii 1,7x, 1,8x, 1,9x.

Poni偶ej 艂膮cze do serwera FTP Realtek ze wszystkimi dostepnymi wersjami sterownik贸w:

ftp://152.104.238.19/pc/audio/

Je艣li chodzi o Creative XMod, by膰 mo偶e sytuacja jest podobna.

Producenci zapewne w podobnym czasie doszli do podobnych wniosk贸w, 偶e powtarzaj膮ce si臋 informacje o szumach, czy sprz臋偶eniach i dudnieniach najlepiej wyeliminowa膰 przez wyeliminowanie najs艂abszego ogniwa, czyli nieumiej臋tnego, spowodowanego niewiedz膮 podej艣cia u偶ytkownik贸w.

Pomy艣lano i wymy艣lono :wink:

(Agatonster) #7

trolik1983 ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwr贸ceniem szczeg贸lnej uwagi na pierwszy post. Prosz臋 poprawi膰 tytu艂 tematu na konkretny, m贸wi膮cy o problemie.

Prosz臋 poprawi膰 pisowni臋 w opisie problemu. W celu dokonania korekty prosz臋 u偶y膰 przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif