RealVNC, pare pytan

Witam, mam dwa pytania odnosnie zdalnego pulpitu.

Czy jesli na dwoch maszynach z win XP mam zainstalowany program VNC (klient + serwer) to czy musze jeszcze w routerze odblokowywac port 5900 ?? Czy musze cos zmieniac poza haslem w VNC jesli chce sie polaczyc z nim??

Jak sie polaczyc z konkretnym komputerem w sieci w ktorej jest np 20 komputerow i 5 ma zainstalowany RealVNC?

Bardzo prosze o pomoc.

P.S.

Przepraszam za bledy i brak polskich znakow.

Brayan ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Jeśli chcesz połączyć się zdalnie z danym komputerem z zewnątrz, to oczywiście bez ustawień portu na routerze się nie obejdzie. Jeśli wewnątrz, to wystarczy wpisać adres IP wew. danej stacji roboczej. Porty na wszelki wypadek radze zmienić na inne niż domyślne (np. 6234, czy inne). Do zdalnego połączenia wystarczy tylko ustawienie hasła dla konta admin, viewonly lub inputonly. W VNC Viewer jako serwer wpisujesz adres IP: 192.168.1.x, nazwę konkretnego komputera (np: czesio) lub IP zew. 82.110.65.xx:5900 - logujesz się i już.

Pozdro :wink:

hmm, czyli teoretycznie jak nie mam dostepu do routera to wystarczy w vnc zmienic port na 21 i powinno smigac??? Ten port jest domyslnie otwarty w niemal kazdym routerze. Co do wyboru konkretnego komputera z sieci to chodzilo mi o polaczenie sie z zewnatrz. Jak wpisze ip zew to polaczy mnie z komputerem dla ktorego dany port jest otwarty. Czy jest mozliwosc otworzenia tego samego portu dla np 3 komputerow?? Jesli tak to jak wybrac polaczenie np z komp 2. Jesli mozna dany port otworzyc tylko dla jednego komputera to jak polaczyc sie z innym komputerem bez ciaglego zmieniania w routerze?

mam nadzieje ze znajdzie sie chociarz jedna osoba ktora to zrozumie :wink:

Ja zaproponuje alternatywę dla tego programu, nie wiem czy się przyda ale chciałbym pomóc, TeamViwer dostępny na wortalu.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … r+3.6.4682

Pozdrawiam,

Danielson.

Ja także - UltraVNC - najlepsze w swojej klasie :slight_smile:

Zasada jest taka: 1 port = 1 komputer. Przykład:

Port 5901 - Komputer 1,

Port 5902 - Komputer 2,

Port 5903 - Komputer 3,

itd.

Port 21 jest przeznaczony dla połączenia FTP i RealVNC raczej nie pozwoli Ci ustawić takiego portu w serwerze któregoś z komputerów.

Niestety musisz mieć dostęp do routera i ustawić poszczególne porty dla poszczególnych stacji roboczych. Teoretycznie gdy ustawisz 1 taki sam port dla 5 komputerów, to Router nie będzie wiedział do którego komputera chcesz się połączyć. Dlatego każdy Server VNC na każdej stacji roboczej musi mieć swój unikalny Port z przekierowaniem na Routerze.

Możesz spróbować zainstalować te programy, które proponują koledzy wyżej, ale ja z nich nigdy nie korzystałem.

Natomiast wiem że RealVNC jest szyfrowany i każde zdalne połączenie się z jakimś komputerem jest (w miarę) bezpieczne.

Sprawdzilem ten: TeamViewer 3 - bardzo latwy w obsludze, szkoda tylko ze do zastosowan niekomercyjnych, no ale nie mozna miec wszystkiego. Przedstawilem go mojemu szefowi i mysli chlopak. Ceny wcale nie sa takie male :confused:

Co do realVNC to wychodzi na to ze jest kupa roboty zeby to skonfigurowac w firmie gdzie jest np 50 komputerow.

Ale jak wyglada konfiguracja polaczenia:

np. chce sie polaczyc z domu gdzie mam x ip zewnetrzne z firma z konkretnym komputerem. Zalozmy ze zdefiniowalem dla tego komputera port 5950 wiec adres bedzie taki:? xxx.xxx.xxx.xxx:5950 ??

czy lepiej sie polaczyc z jednym komputerem np serwerem na porcie 5900 i z niego dostac sie do zadanego komputera tez przy pomocy realvnc ale po adresie wew np 192.168.0.2 ??

Jak jest lepiej??

Niestety RealVNC nie nadaje się do masowego zarządzania komputerami.

Przy 50 stacjach roboczych faktycznie będzie dużo pracy, bo w każdym komputerze musisz ustawić osobny port i łączyć się z nim poprzez IP, np: 192.168.1.10:5901 lub np: nazwa_komputera:5901.

Więc na Twoim miejscu potestowałbym tego TeamViwer’a.

W firmie gdzie ja pracuje komputery zarządzane są zdalnie programem IBM Director 5.20, ale to chyba za drogie rozwiązanie.

Jak ustawić żeby serwer automatycznie akceptował połączenie?

schowek01dq3.jpg

Adres Viewera to:

IP. 192.168.0.1

Maska: 255.255.255.0

Według tego wzoru w ustawieniach powinno być: 192.168.0.1/255.255.255.0

ale niestety nie działa. Przy ręcznej akceptacji jest wszystko ok, Viewer łączy się bez problemów.

EDIT

Już znalazłem odpowiedź na swoje pytanie. Trzeba odznaczyć " Prompt local user to accept connections"

schowek01li5.jpg