Reampowanie dysku i instalacja Windowsa

Witam!

Chcę zrobić reampowanie dysku programem MHDD. Po nagraniu obrazu na płytę i odpaleniu jej przy kolejnym uruchamianiu systemu zamiast okna startowaego MHDD wyskakuje mi Microsoft windows 98 startup menu i dodatkowo jakieś 2 podpunkty które mogę wybrać. Źle nagrałem??

A jak chciałem uruchomić win 7 z płyty to wyskoczył mi bluscreen z błędem Błąd STOP:c000021a. Nie mogę uruchomić ekranu instalacyjnego win 7 przez ten błąd. Co mam zrobić. Najpierw chcę wyzerować dysk ponieważ ma błędy.

Wyzeruj tym: wymazanie-dysku-twardego-programem-activ-killdisk-t443881.html Znacznie prostszy w użyciu. Ostrzegam! Używanie MHDD, to jest mordownia!

Ale ja bym wolał MHDD. Niech ktoś inny się wypowie:)

A z tą płytką z win 7 co mam zrobić??

Po wyzerowaniu dysku ten błąd możne zniknąć? Normalnie będe mógł zainstalować windowsa??

Witaj :slight_smile:

tutaj masz poradnik

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=151905

ale też polecam ten program kolegi Poraj

Dobrze nagrałeś - właśnie takie menu ma się wyświetlać, ponieważ ten program posiada bootloader dyskietki stertowej Windowsa 98. Zanim cokowiek zrobisz, podaj SMART, bo remapu nie można rzobić, dopóki nie pozna się stanu dysku, bo jeżeli masz np. kilkanaście, albo kilkadziesiąt, albo jeszcze więcej bad sektorów, to można powiedzieć, że to dysk jest martwy i możesz go sobie najwyżej rozkręcić i wsadzić do gabloty jako ozdoba.

Już miałem sprawdzony smart i mam zrobic reampa. Tylko przy tym starcie win 98 nie wiem co mam nacisnąć czy 1 podpunkt czy 2. I co z tą płytką z win mam zrobić??

Mój reamp

HD Tune: WDC WD6400AAKS-22A7B Health


ID Current Worst ThresholdData Status   

(01) Raw Read Error Rate 200 200 51 0 Ok       

(03) Spin Up Time 161 159 21 4941 Ok       

(04) Start/Stop Count 98 98 0 2290 Ok       

(05) Reallocated Sector Count 200 200 140 0 Ok       

(07) Seek Error Rate 100 253 0 0 Ok       

(09) Power On Hours Count 96 96 0 3549 Ok       

(0A) Spin Retry Count 100 100 0 0 Ok       

(0B) Calibration Retry Count 100 100 0 0 Ok       

(0C) Power Cycle Count 98 98 0 2283 Ok       

(C0) Power Off Retract Count 200 200 0 57 Ok       

(C1) Load Cycle Count 200 200 0 2290 Ok       

(C2) Temperature 93 87 0 54 Ok       

(C4) Reallocated Event Count 200 200 0 0 Ok       

(C5) Current Pending Sector 200 200 0 23 Ok       

(C6) Offline Uncorrectable 200 200 0 23 Ok       

(C7) Ultra DMA CRC Error Count 200 200 0 0 Ok       

(C8) Write Error Rate 200 200 0 24 Ok       


Power On Time : 3549

Health Status : Ok

A to kolesia odp.

Ok, możesz go remapować, chociaż IMO guzik to da, bo nie ma badów, tylko błędy zapisu, to nie koniecznie musi być wina talerzy. Odpal MHDD i wybierz opcję without SCSI support i wciśnij enter. Następnie wpisz numer pod jakim pokaże się dysk, znowu wciśnij enter i najpierw wpisz komendę erase, enter, dwa razy wciśnij enter nic nie wpisująć. Po zakończeniu zerowania wywołaj remap komendą remap, a nastepnie po remapie możesz zrobić zwykły skan wciskając 2xF4.

I mam płytkę Win 7 Home Premium. Po włożeniu ją do napędu. i uruchomieniu przy ponownym włączeniu kompa normalnie zaczyna się włączać płytka z windowsem. Ładuje się (Windows is loading files). Potem jest ekran Starting Windows. A potem przez chwile jest pasek ładowania się. I zaraz znika i pojawia się niebieski ekran z STOP: c000021a. Ten błąd wynika z tych błędów na dysku czy windows na płytce jest nie dobry. Czy po zerowaniu dysku może tego błędu już nie być i normalnie uruchomi mi się instalator windows?? Boję się reampować jak nie będe mieć dobrego win na płytce bo potem nie bede miał jak nagrać na płytkę jak usunę tego obecnego win.

Tak, może to być wina dysku twardego.

A możesz mi na PW przesłać swój numer gg?? Jutro bede robić reampa i chciałbym w razie czego uzyskać szybkiej pomocy.

Niestety na mam takiego wynalazku. Jedynie można się skontaktować przez e-mail i formowe PW.

Otórz mam problem z programem MHDD. Program nie widzi dysku. W biosie po zmianie na native IDE widzi jakieś dwie pozycje ale nazwy nie przypominają dysku. Co mam robić??

Nix nie zreobisz, bo on tylko obsługuje dyski ATA i SataI.

Podczas reampowania wyskoczyło mi takie coś: http://zapodaj.net/a6b7633f1b824.jpg.html

Oznacza to że dysk mam do wymiany?? Niby kolejne x się pojawiają ale znikają i dalej idzie ale pomału.

To są bad sektory. Zrób skanowanie(2xf4) i zobacz czy nadal są. Jeżeli tak, dysk lepiej wymienic.