Reanimacja dysku!

1.Jak dobrze mozna zformatowac dysk??

2.Jakiej komendy uzyc?? Chodzi mi o taka komende ktora usunie doszczetnie wszystko z dysku i nie bedzie zadnego sladu uzucia?!

Programami do niszczenia danych,chyba firma Staganos taki produkuje,zwykłe formatowanie z Dosa niszczy tylko dane o partycji,pliki można odzyskac przy użyciu specjalnego programu analizującego dysk i odtwarzającego te dane

Zawsze jest możliwość przywrócenia takich plików w specjalnych laboratoriach które się tym zajmują. Pomijająć koszty są w stanie przywrócić wszystko z dysku, nie ważne jak dane zostały usunięte.

Najskuteczniejsza metoda jeśli rzeczywiście chcemy usunąć dane na stałe aby nikt nigdy nie miał do tego dostępu: odkręcamy dysk, bierzemy młotek, katujemy dysk aż nic z niego nie zostanie i na koniec spalamy w wysokiej temperaturze :mrgreen:

programem Eraser 5.7 http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=679&t=59

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=21243

Nie do końca prawda. Nie tylko młotkiem, ale są specjalne algorytmy przy pomocy których możemy całkowicie usunąć dane z dysku bez mozliwosci odzyskania ich nawet w sposob laboratoryjny. Po drugie nie w wysokiej temperaturze choc tez mozna lecz skuteczniejsze jest rozbicie tarczy dyskowej.