Reanimacja komputera czy czekanie?

Witam.

Pisze nowy post, bo sytuacja się zmieniła a mianowicie braku funduszy na nowy komputer, szlak trafił lodówkę, która miała 15-lat i niestety kwotę, którą przedstawiłem w poście z dnia 14.08.2009 r. jest nie aktualna z 2800 zł zostało 800 zł.

Oto post z dnia 14.08.2009 r.

Witam.

Mam problem z wyborem, jaki i gdzie zakupić nowy komputer.

Ten zestaw komputerowy zamawiany był głównie pod gry.

  1. Zestaw komputerowy z 18-11-2004r.

PŁYTA GŁ. GIGABYTE 8IPE775G

PROCESOR. P4 2,8 GHZ/800/HT PRESCOTT LGA.

RAM 512/400 TWINMOS DUAL PACK (2x256).

HDD WD 1200JB.

GRAFIKA. SAPPHIRE 9600 PRO ADVANTAGE.

OBUDOWA. ATX 350W feel 307 SILVER 350W.

MONITOR LG 1720P

WIN XP 32-bit Professional Dodatek-3

W dniu 27-02-2009 r. dokupiłem do tego zestawu.

WDC WD 2500AAJS-52B4AO i Kingston 2x GB PC3200 DDR SDRAM.

I teraz okazuje się, że nie potrzebnie utopiłem 630 zł w stary sprzęt.

Zgłosiłem się do tego samego sklepu, w którym zakupiłem pierwszy zestaw, żeby zestawili mi taką wstępną ofertę na zestaw komputerowy.

Przestawiłem im, że chce by był energooszczędny i do gier.

Kwotę, którą mogę przeznaczyć to 2600-2800zł.

Oto ich oferta.

PŁYTA GŁ. Intel DP43TF. 325 zł.

PROCESOR. Core 2 Q8400 Quad Core, 2,66GHz, 1333FSB 650 zł.

RAM. Kingston 2 x 2048MB 800MHz DDR2 220 zł.

HDD. WD 500GB SATA2 200 zł.

CD-ROM. DVDRW LG SATA 100 zł

GRAFIKA. ASUS GTX 260 896MB 720 zł

OBUDOWA. MODEOCM 130 zł

ZASILACZ. OCZ 600W 295 zł

Test +złożenie razem 2 670 zł.

Czy warto kupować w tym sklepie, w którym zakupiłem pierwszy zestaw?

Bo tak z perspektywy czasu myślę, że wciskają to, co mają na sklepie oczywiście tym, którzy się nie znają.

Dlatego zwracam się do Was o ocenę tego drugiego zestawu.

Bardzo proszę o rady, sugestie, propozycje.

Mieszkam w Warszawie jak by ktoś miał namiary na punkty sprawdzone gdzie można kupić taniej i lepszy sprzęt za tą sumę.

Z góry bardzo dziękuję.

Przytaczam dwa przykłady moim zdaniem nie kompetencji niektórych pracowników tego sklepu.

Chyba, że można to zaliczyć do potknięcia przy pracy.

Przy zamawianiu zestawu w 2004 r. chciałem procesor 3.0 GHz nie mieli na sklepie tylko 2.8 GHz powiedziałem, że mogę poczekać na tą trójkę, bo nie pętko będzie mnie stać na nowy zestaw doradzili mi, że bym woził ten 2.8 Bo po minięciu gwarancji będzie można go podkręcić. Po minięciu gwarancji zaczęły się schody, że Intel źle się podkręca a pyzatym dużo nie zyskam trzeba go testować, więc dałem spokój.

W Lutym 2009 r. dokupiłem do tej pamięci w zestawie dodatkową pamięć 2 x 1 GB PC 3200 DDR kingston oczywiście wcześniej się radząc czy będzie współdziałało odpowiedz była, że tak po za montowaniu okazało się, że nie mogę razem pracować, więc zwróciłem się zapytaniem, po co mnie zapewniali, że będzie działać odpowiedz podła, że nieraz tak bywa, że niechęcą współ pracować, że te 512MB mogę komuś odsprzedać.Tylko ile teraz za nią dostane 5 zł a kosztowała mnie 415 zł, dlatego chciałem d niej do kupić a nie wyrzucić. Dlatego po dych doświadczeniach podjąłem próbę jeszcze raz żeby zestawili mi nowy zestaw i przedstawić go Wam do oceny, bo ja na tym się nie znam i rady jak potopić. Bo tak z perspektywy czasu wiem, że Wy przy poradach przestrzegacie nas o plusach i minusach różnych wyborów przez nas dokonywanych i jeszcze trzeba zaznaczyć, co najważniejsze, że tych porad udzielacie za darmo poświęcając swój czas i ogromną wiedzę i za to Wam Bardzo, Bardzo, Bardzo Podziękować.

Wracając do mojego starego zestawu to większej gotówki dopiero mogę się spodziewać za dwa lata, co mi w takiej sytuacji doradzicie czy jakoś go reanimować na te dwa lata, jak tak, to jak, czy przetrzymać ten czas, ale grac się chce.

Chcę jeszcze zapytać czy wybór monitora LCD do gier ma znaczenie czy nie, bo w tym sklepie się radziłem to od powiedziano mi, że każdy pasuje.

Proszę o rady i propozycje jak postąpić.

Dziękuję i pozdrawiam.

tak i nie - tak w tym konkretnym przypadku, nie ogolnie

Twoja karta pociagnie moze i duze rozdzielczosci (1600x1200), ale tylko w tekscie - gra bedzie niemozliwa (na r9600)

a wybor monitora pod gry jest dosc ciezki - liczy sie czas, kontrast, czy chocby typ matrycy

w sumie najlepsze sa dalej stare, dobre CRT do gier… 8)

ps. za 800pln to mozesz zmienic platforme na amd 790 am2/3 lub jakiegos asrocka core4dual sataII np. z p4 630/50 - reszte przelozysz ze starego, wlacznie w tymi nowymi koscmi (wejda dwie ddr lub ddr2) i karta na agp - jak kase dostaniesz, to kup zasilacz lepszy a potem karte, potem proca i mobo wymien…

mnie sie w 3mc udalo tak przesiasc, a obecnie dopieszczam dwoma raptorami :slight_smile: