Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key

Witam troszkę odświeżę temat…nagle bez powodu przy restarcie systemu: Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key…

data jest godzina ok więc bateria chyba OK?

Hej,

 

Być może dysk wyzionął ducha. Spróbuj przetestować do przy pomocy narzędzia MHDD - http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html. Po zbootowaniu programu z płyty CD wybierz dysk i naciśnij przycisk F8 (analiza S.M.A.R.T). Zrób zdjęcie i podaj na forum.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ale bios pokazuje że dysk jest… tak? no i słychać jego pracę. Oddałem go w sobotę do serwisu…wstępnie powiedział że wszystkie podzespoły są OK. jutro będę go miał z powrotem i dam znać.  

Partycja 100 MB (ukryta), to rozruchowa partycja systemu W7. W tej sytuacji wygląda, że partycji Recovery nie masz na tym laptopie. Kupując używany komputer zawsze należy wymazać dysk “własnoręcznie” http://forum.dobreprogramy.pl/temat/367772-wymazanie-dysku-twardego-programem-activkilldisk/ , nie dowierzać poprzednikowi w jakiś “odświeżony” system, a zainstalować go samemu i według własnych potrzeb.

podzespoły…tzn…dysk był OK…wywaliło mi tylko system…nie wiem dlaczego…partycja recovery była uszkodzona…Nowa instalka i wszystko OK koszt za usługę 60zł.