Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key

(piotr1113) #1

Witam, przedwczoraj miałem przerwę w dostawie prądu, a komputer był uśpiony. Gdy go potem włączyłem to wyświetlił się blue screen o napotkanym problemie i ponowne uruchomienie nastąpi za 30s. Po wystartowaniu komputera pojawił się komunikat Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key.
Co mogę z tym zrobić??
Czy to wina przerwy w dostawie prądu czy jednak coś innego??
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

(uayo) #2

Musisz wejść do biosu i ustawić dysk na którym masz Windowsa jako 1 w kolejności uruchamiania :slight_smile: Mnie się to przytrafiło, po zawieszeniu aktualizacji

(piotr1113) #3

Tylko jest jeszcze 1 problem bo klawiatura mi nie reaguje jak próbuję wejść do BIOSu

(uayo) #4

W ogóle nic, nie świeci się, jako naciśniesz num lock ?

(piotr1113) #5

Nie

(uayo) #6

Masz możliwość podłączenia jakiej innej klawiatury, na chwilę żeby zobaczyć czy działa? Może być tak, ze klawiatura ci padła.

(piotr1113) #7

Chyba mam, zaraz sprawdzę

(piotr1113) #8

Dobra, druga klawiatura działa, ale nie mam dostępu do BIOSu, bo przy starcie od razu wyświetla się ten komunikat

(uayo) #9

Pamiętasz którym klawiszem się u ciebie do biosu wchodzi ? Spróbuj go nacisnąć.

(piotr1113) #10

F12 i naciskam go teraz cały czas od naciśnięcia przycisku na obudowie i nic

(uayo) #11

Można spróbować wyjąć na 30s baterię od biosu w płycie głównej, ale to spowoduje powrót biosu do ustawień fabrycznych

(marcin20000) #12

Live cd pewnie nie posiadasz w domu by z niego bootować?

(piotr1113) #13

Live CD nie posiadam, a tą baterię wyjmę za jakieś 30 minut, bo teraz muszę wyjść z domu

(marcin20000) #14

30 sekund …? może być za krótko.

to jeżeli osoba do której idziesz ma komputer, to dysk w kieszeń i zobacz czy go wykryje .

(piotr1113) #15

Sorka, ale idę do sklepu, ale dobry pomysł

(marcin20000) #16

No dobry, bo brak wykrycia dysku , to na moje oko w mniejszym stopniu sprawa ustawień Biosu (nawet jeżeli się zresetowały), a w większyms zansy na padniecie / posypanie bootloadera na dysk (zgaduję, że to SSd, nie HDD?)

(piotr1113) #17

Otóż nie tym razem mam HDD

(marcin20000) #18

No to nic, w najgorszym razie pliki się odzyska, o ile elektronika nie padła :wink: Daj znac co wyjdzie po resecie / czy wykryje dysk

(piotr1113) #19

Spk

(uayo) #20

Kolega dobrze pisze. :slight_smile: