Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key

Witam, przedwczoraj miałem przerwę w dostawie prądu, a komputer był uśpiony. Gdy go potem włączyłem to wyświetlił się blue screen o napotkanym problemie i ponowne uruchomienie nastąpi za 30s. Po wystartowaniu komputera pojawił się komunikat Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key.
Co mogę z tym zrobić??
Czy to wina przerwy w dostawie prądu czy jednak coś innego??
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Musisz wejść do biosu i ustawić dysk na którym masz Windowsa jako 1 w kolejności uruchamiania :slight_smile: Mnie się to przytrafiło, po zawieszeniu aktualizacji

Tylko jest jeszcze 1 problem bo klawiatura mi nie reaguje jak próbuję wejść do BIOSu

W ogóle nic, nie świeci się, jako naciśniesz num lock ?

Nie

Masz możliwość podłączenia jakiej innej klawiatury, na chwilę żeby zobaczyć czy działa? Może być tak, ze klawiatura ci padła.

Chyba mam, zaraz sprawdzę

Dobra, druga klawiatura działa, ale nie mam dostępu do BIOSu, bo przy starcie od razu wyświetla się ten komunikat

Pamiętasz którym klawiszem się u ciebie do biosu wchodzi ? Spróbuj go nacisnąć.

F12 i naciskam go teraz cały czas od naciśnięcia przycisku na obudowie i nic

Można spróbować wyjąć na 30s baterię od biosu w płycie głównej, ale to spowoduje powrót biosu do ustawień fabrycznych

Live cd pewnie nie posiadasz w domu by z niego bootować?

Live CD nie posiadam, a tą baterię wyjmę za jakieś 30 minut, bo teraz muszę wyjść z domu

30 sekund …? może być za krótko.

to jeżeli osoba do której idziesz ma komputer, to dysk w kieszeń i zobacz czy go wykryje .

Sorka, ale idę do sklepu, ale dobry pomysł

No dobry, bo brak wykrycia dysku , to na moje oko w mniejszym stopniu sprawa ustawień Biosu (nawet jeżeli się zresetowały), a w większyms zansy na padniecie / posypanie bootloadera na dysk (zgaduję, że to SSd, nie HDD?)

Otóż nie tym razem mam HDD

No to nic, w najgorszym razie pliki się odzyska, o ile elektronika nie padła :wink: Daj znac co wyjdzie po resecie / czy wykryje dysk

Spk

Kolega dobrze pisze. :slight_smile: