Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot Device - problem

Witam, ostatnio po próbie włączenia komputera wystąpił problem. Jest czarny ekran i napis: Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot Device. Nie jestem w stanie włączyć systemu, po włączeniu komputera muszę odczekać około minuty (co się nigdy nie zdarzało), następnie przez 2 sekundy mam czas na włączenie biosa, a potem już sam ekran z w/w napisem. W biosie próbowałem robić praktycznie wszystko, zmieniałem już boot priority. Dodam, że bios odczytuje dwa dyski (ssd i hdd) poprawnie. Próbowałem też praktycznie wszystkiego co inni doradzali w internecie. Przy próbie formatu miałem do wyboru 64bit lub 32bit. Po wybraniu 64bit i załadowaniu paska wyskoczył obraz płyty głównej i możliwości włączenia biosa (jak przy włączaniu) i kółeczko ładowania. Po odczekaniu około 20 min okazało się, że komputer jakby dostał jakiegoś freeza, nic nie mogłem zrobić, naciśnięcie przycisku włączania nie wyłączyło komputera, musiałem odłączyć od zasilania. Po ponownej próbie formatu nastąpiło to samo, ale zamiast ekranu płyty głównej, wyskoczyło okienko windowsowe i kółko ładowania (taki sam “freeze”). Nie wiem co mam robić, zanim oddam ten komputer w ręce fachowców, chciałbym uzyskać porad od Was. Trochę się rozpisałem, ale to dosyć duży problem i nie wiem co zrobić. Z góry dziękuję za wszelką pomoc :wink:

Domyślam się, że zamierzasz zainstalować ponownie system na dysku SSD? Jeśli tak, to odłącz dysk HDD od płyty głównej (co najmniej przewód sygnałowy) i ponów próby instalacyjne.
To, co tu piszesz: “naciśnięcie przycisku włączania nie wyłączyło komputera, musiałem odłączyć od zasilania”, czyli brak reakcji na długie (5 sek.) przyciśnięcie Power, może jednak świadczyć o uszkodzeniu BIOSu.

Hej,

A nie masz podłączonych żadnych urządzeń do portów USB? W niektórych konfiguracjach potrafią one dość skutecznie zablokować poprawne bootowanie systemu. Stąd warto wszystko odłączyć w czasie uruchamiania systemu.

Pozdrawiam,
Dimatheus