reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device

Witam!

Ostatnio podczas korzystania z komputera, zawiesił się, a następnie wyświetliło się niebieskie okno z napisem w stylu: “Napotkaliśmy błąd systemowy, musimy go naprawić. Może nam to zająć kilka minut.”. Po pewnym czasie komputer zaczął uruchamiać się ponownie. Po kilku sekundach na czarnym ekranie, wyświetlił się komunikat podany w tytule. Nie mogłem nic zrobić, więc wyłączyłem komputer.

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć, co powinienem w takiej sytuacji zrobić, aby nie utracić plików zapisanych na dysku? Oglądałem już wiele filmów i czytałem wiele artykułów na ten temat, ale prawie każde rozwiązanie jest inne.

Z góry bardzo dziękuje.

W najlepszym wypadku został usunięty, albo uszkodzony sektor rozruchowy. Można go przywrócić z nośnika instalacyjnego Windowsa. W najgorszym wypadku padł dysk twardy. W obu przypadkach proponuję najpierw podpiąć dysk do innego komputera, albo uruchomić Linuksa w trybie Live (bez instalacji) i zrobić kopię zapasową ważnych plików - o ile dysk w ogóle zostanie wykryty.

1 polubienie