Reboot and Select proper Boot device... Pomocy!


(Rafaldudkiewicz84) #1

Witam, mam problem z kompem bo strasznie mi go muli i jakby tnie. Pomogli mi trochę w dziale Bezpieczeństwo i wysłali tu. Otóż po restarcie kompa po prostu nie chce się ładować system, blokuje się na samym początku tam gdzie jest setup-F2 itd... Potem wyskakuje mi komunikat:

Reboot and Select proper Boot device or insert Boot Media In selected Boot device and prees key_

Nie wiem czy ma to coś wspólnego z przymulaniem mojego kompa i co jest nie tak :frowning: dodam że po wyłączeniu i włączeniu kompa zaskakuje.

Aha, miałem tez problemy z wgraniem windowsa bo też komp nie chciał chodzić... Kumpel od którego dostałem kompa zmienił coś w biosie w drugiej zakładce z disable na IDE czy jakoś tak i zadziałało. Ja jestem laikiem komputerowym dlatego zwracam się o pomoc do Was może wy będziecie wiedzieć co tu jest grane. Z góry bardzo przepraszam za kłopot i dziękuję.


(Villy) #2

wejdź w bios’a i zrób restore to default settings.


(Rafaldudkiewicz84) #3

Zrobiłem jak kazałeś i wyskoczyło mi okno z trybem awaryjnym, awaryjnym z obsługą sieci itd… jak nic nie zrobię to mi robi sie restart i znowu zatrzymuje na początku biosa przy setupF2… i nic. :frowning:


(Marcin1025) #4

Zainstaluj system od nowa wcześniej skopiuj wszystkie dane z komputera za pomocą jakiegoś Linuxa live CD


(Rafaldudkiewicz84) #5

Kurde a powiedz jeszcze którą opcję formatowania wybrać? tą szybka czy jak? Bo ostatnio nie chciało mi się formatować tą normalną i musiałem szybką. Formatowanie stawało na 47%. Już drugi raz robię tego formata. Za pierwszym było to samo.

P.S nie mam żadnych ważnych rzeczy na tym kompie także robię instalkę bez kopiowania czegoś tam.


(sadaj72) #6

Raczej wybiera się szybkie, ale jeżeli formatowanie bardzo zwalnia np. przy 47% to może to wskazywać na jakieś problemy z dyskiem twardym.

Jak już zainstalujesz system sprawdź w programie hd-tune czy nie ma uszkodzonych lub relokowanych sektorów.


(Rafaldudkiewicz84) #7

Dzięki. Odezwę się po formacie.