Reboot and select proper boot device

Witam

Konfiguracja komputera:

Asus ZenBook

SSD sandisk 64GB

I3 4GB Ram Intel HD3000

Windows 7 x64 Home

Podczas użytkowania nastąpił totalny freeze systemu, odłączyłem kompa od zasilania ponieważ nie reagował na klawisze funkcyjne w tym power on/off. Po restarcie wyskoczył komunikat Reboot and select proper boot device. Bios odnajduje dysk i jest oczywiście pierwszy i jedyny zarazem w Boot order.

F9 Recover Asus nie działa rzecz jasna

Oto czego próbowałem:

  1. Przygotowałem bootowalny USB z systemem XP by móc “ręcznie” sformatować dysk z poziomu instalatora. Instalator przy kopiowaniu błędu wysypuje się na kilku błedach ( za każdym razem inny ). Żeby uprzedzić pytania - nie kopiowałem ręcznie plików z płyty - tylko odpowiednio przygotowany bootowalny USB z partycją aktywną + cała procedura.

2.Przygotowałem bootowalny USB z dyskietką startową win98 + grldr + menu.s + dos. Nie widać woluminu C:.

3.Przygotowałem Hiren’s.BootCD.15.1.PL.Keyboard na USB podobnie jak punkt 2, tylko zamiast win98 w folderze Boot zawartość hiren oraz rzecz jasna zmiana kodu w menu.s

Za pomocą tego narzędzia w opcjach wybrałem uruchom system vista / 7 z propery device. System odpalił. Za pomocą narzędzi windows naprawiłem wszystkie błędy jakie były na dysku. System działa normalnie, obie partycje widoczne ( C:\ OS oraz D:\ magazyn ). Po restarcie komputera ponownie to samo Reboot and select proper boot device, no i ta sama zabawa z uruchomieniem kompa tylko za pomocą USB który wcześniej przygotowałem.

Pytanie brzmi - co jest nie tak, że za każdym rebootem komputera pojawia się ten komunikat i nie można normalnie uruchomić systemu? Brakuje pliku/ów ?. Jeśłi tak, to jaki i gdzie skopiować ?

Czy masz (lub masz od kogo pożyczyć) płytę/obraz z systemem Windows 7?

Możesz też u kogoś kto ma Win 7 64 bity utworzyć Dysk naprawy systemu (wpisz w menu start).

Właśnie robię dysk naprawy w pracy- mam nadzieję że z norweskiej wersji systemu nie będzie różnicy? Rozumiem przygotowany dysk CD mogę zgrać na USB jak bootowalny XP ?

Nie do końca

a to własnie w ten sposób robię bootwalny usb :slight_smile: sprawdzę w domu czy zadziała

Po uruchomieniu laptopa z pendriva wybierz Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia

http://andrewjar.cba.pl/images/bootmgr11.jpg

Dodane 22.05.2013 (Śr) 15:28

Tylko nie ustawiaj w biosie pendriva jako pierwszego (zamiast dysku), start z pendriva wybierz w boot menu, nie zmieniając kolejności dysków (dysk musi być pierwszy).