Reboot and select proper Boot device

Witam przychodzę z takim problemem. Postanowiłem odpalić stary komputer zobaczyć tam co tam jest, i przy odpalaniu wyskoczył błąd “Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key”. Nie wiem o co w tym chodzi, prosiłbym o pomoc.

ktos zajumal dysk twardy

Są dwie możliwości:

• brak w komputerze jakiegokolwiek nośnika bootowalnego, np. twardego dysku;
  • wprawdzie nośnik jest, ale “nie widzi” go BIOS komputera. W tym przypadku, podczas startu trzeba odpowiednim klawiszem wejść do BIOSu, “poszukać” twardego dysku i ustawić go jako pierwsze (first) urządzenie bootowalne lub podczas startu odpowiednim klawiszem wywołać tzw. BootMenu i tam wybrać swój dysk twardy > Enter i kontynuować uruchamianie.

jest tez trzecia, brak systemu

i czwarta, brak bootloadera

i piata, uszkodzony dysk

i szosta, bootowanie ustawione na inny nosnik

Gdzie mam teraz kliknąć jak jestem w BIOSIE

4 zakładka “Boot

Ale to nie gwarantuje, że twój BIOS będzie wyświetlał nazwy urządzeń - może używać odgórnych określeń typu HDD, CD, DVD, USB-HDD, USB-CD itd.

No jestem, wiesz może co dalej?

Boot masz dobrze, zmiana stacji dyskietek (FPP) na niższą pozycję raczej nie ma sensu (magicznie problem nie zniknie, jedynie minimalnie w przyszłości przyśpieszy się start o może 1 sekundę).

Zostają więc warianty, że ten dysk jest jakoś walnięty lub ktoś ci w nocy (lub lata temu) zajumał.

No dysk jest, może jakieś kable lub coś sa źle podłączone, bo widziałem,że niektóre tam luzem latały

1lajk

pokaz zakladke advanced, a potem ide configuration

1lajk

zaraz będę robić zdjęcia tych configuration

tylko ide

no mowilem ze ktos zajumal twardy dysk

tam luzem coś lata może dlatego, twardy dysk widzę

1lajk

Zrób zdjęcie otwartej obudowie i zapodaj.

1lajk