Reboot and select proper Boot device

Witam przychodzę z takim problemem. Postanowiłem odpalić stary komputer zobaczyć tam co tam jest, i przy odpalaniu wyskoczył błąd “Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key”. Nie wiem o co w tym chodzi, prosiłbym o pomoc.

ktos zajumal dysk twardy

Są dwie możliwości:

  • brak w komputerze jakiegokolwiek nośnika bootowalnego, np. twardego dysku;
  • wprawdzie nośnik jest, ale “nie widzi” go BIOS komputera. W tym przypadku, podczas startu trzeba odpowiednim klawiszem wejść do BIOSu, “poszukać” twardego dysku i ustawić go jako pierwsze (first) urządzenie bootowalne lub podczas startu odpowiednim klawiszem wywołać tzw. BootMenu i tam wybrać swój dysk twardy > Enter i kontynuować uruchamianie.

jest tez trzecia, brak systemu

i czwarta, brak bootloadera

i piata, uszkodzony dysk

i szosta, bootowanie ustawione na inny nosnik

Gdzie mam teraz kliknąć jak jestem w BIOSIE

4 zakładka “Boot

Ale to nie gwarantuje, że twój BIOS będzie wyświetlał nazwy urządzeń - może używać odgórnych określeń typu HDD, CD, DVD, USB-HDD, USB-CD itd.

No jestem, wiesz może co dalej?

Boot masz dobrze, zmiana stacji dyskietek (FPP) na niższą pozycję raczej nie ma sensu (magicznie problem nie zniknie, jedynie minimalnie w przyszłości przyśpieszy się start o może 1 sekundę).

Zostają więc warianty, że ten dysk jest jakoś walnięty lub ktoś ci w nocy (lub lata temu) zajumał.

No dysk jest, może jakieś kable lub coś sa źle podłączone, bo widziałem,że niektóre tam luzem latały

1 polubienie

pokaz zakladke advanced, a potem ide configuration

1 polubienie

zaraz będę robić zdjęcia tych configuration

tylko ide

no mowilem ze ktos zajumal twardy dysk

tam luzem coś lata może dlatego, twardy dysk widzę

1 polubienie

Zrób zdjęcie otwartej obudowie i zapodaj.

1 polubienie