Rebot and select proper boot device or insert boot media in

Witam,

mój problem polega na tym, że jak włączam laptopa to wyskakuje mi komunikat: ,Rebot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a ke". Co robić?

z góry dzieki za pomoc.

ronizx ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Zrób dokładnie to, co jest napisane w tym komunikacie. Zrestartuj komputer, uruchom BIOS, wybierz dysk rozruchowy ( z systemem) i wyjdź z BIOSu zapisując zmiany. A najlepiej to będzie jak napiszesz, czy wcześniej też tak było i co zrobiłeś, że ten komunikat zaczął się pojawiać. Bo:

  • mogłeś sformatować dysk/partycję,

  • mogłeś zmienić napęd rozruchowy,

  • mogłeś usunąć flagę z dysku/partycji.

Ewentualnie masz ustawiony pierwszeństwo dla rozruchu z nośnika wymiennego (płyta CD/DVD, pendrive, dysk zewnętrzny) i nośnik ten jest podłączony do komputera. Jeśli tak - usuń nośnik i uruchom PC ponownie.

jakies 2 tygodnie mialem to samo na laptopie MSI i w moim przypadku padl dysk, na szczescie laptop byl na gwarancji wiec wyslalem i w ciagu tygodnia odeslali z wymienionym dyskiem.

Musisz w biosie jak first boot device ustawić hdd. Ten komunikat może również oznaczać zgon twardziela.