Recenzje na portalu

Kiedyś pisałem o programie GIMP i recenzji tam widocznej, pytając o sens zamieszczania takich wpisów.

Generalnie prawie w ogóle na to już nie zwracam uwagi, bo często to są bzdury, które nie wiadomo po co są zamieszczane. Serio pytam, po co są te “recenzje”??

Słowo “recenzja” w języku polskim coś oznacza (to omówienie i ocena dzieła literackiego, spektaklu teatralnego, koncertu, [także programu komputerowego], itp., zwykle publikowana w prasie).
Na pewno nie jest to dowolny bełkot czy zdanie osoby nie znającej się na danej rzeczy, a to właśnie mamy na portalu.
Dwa przykłady:

O 7-zip:

O GIMP:

2 polubienia

Lata lecą.
A z pięć lat temu tarabaniłem, żeby na recenzjach był przycisk- zgłoś do moderacji. Jeszcze mi tu objechał nasz ulubiony admin.
Fakt - dużo głupot wypisują, bo mają problemy z systemami. Co do starych recenzji do firefoxa - a latami nikt takich wpisów nie kasuje.


Też ten pasikonik. Zaraza jakaś…

1 polubienie

Bo to trochę na zasadzie “Hulaj duszo - piekła nie ma!” Ewentualnie można zrzucić winę na SI, które moderuje komentarze na portalu…

1 polubienie

A czy kiedyś, żeby zdobyć jakąś tam odznakę, nie trzeba było kilku recenzji napisać?

Trzeba było… Ale kto by tam o odznakach pamiętał. To w ogóle jeszcze działa, czy kolejny trup świecący na portalu…

Jakieś nowsze z okresu 2018-2019 mogą być pisane by po zalogowaniu nie mieć reklam przez 3 miesiące.

Ale efekt braku reklam na moim koncie jest taki że padł spis programów z prawej kolumny (zakładka 2 i 3 nie działa poprawnie, plugin generuje białą lukę na jakieś 500 px na głównej) i w powiadomieniach nie do usunięcia kropka na “ikonie” programu: