Recorvery DVD, sda1.000, sda1.001 i tak dalej, przywracanie

Witam!

Posiadam dwie płytki z plikami takimi jak w temacie na jednej płytce mamy pliki sda1.000, sda1.001 i tak dalej, a na drugiej sda2.000, sda2.001 i tak dalej.

Moje pytanie brzmi, czym przywrócić system zawarty w tych plikach? Czy jest to może technika ASR?

W plikach tych jest system Windows Server 2K3, - muszę dokonać przywrócenia systemu, ponieważ po kilku latach konfiguracja się “pokrzaczyła”

Wydaje mi się, że aby przywrócić system z tej płytki, należy w biosie jak 1st boot device ustawić napęd cd/dvd i uruchomić komputer z pierwszej płytki.

Fałsz. To nie jest płytka Boot. No chyba ze nagram to na płytę jeszcze raz i wskażę odpowiedni plik jako Boot (jest tam tez kilka o innych nazwach w folderze).

No to jeżeli ta płytka nie jest bootowalna, to nie wiem jak z niej przywrócić system. Kiedyś jak przywracałem system z płytki recovery, to wystarczyło, że zabootowałem pierwszą płytę i wtedy załadowało się środowisko, który umożliwiło mi sformatowanie partycje i przywrócenie systemu.

Hm, to znaczy te pliki były nagrane “tak po prostu”. Spróbuje z nich zrobić Boot płytkę.

Tylko weź pod uwagę, że to jest Windows Serwer, a ja przywracałem Vistę tak więc na twoim systemie może to inaczej wyglądać. Przekop dokładnie system, może gdzieś jest opcja przywrócenia systemu z płyty, bo np. Vista ma narzędzie do zrobienia kopi zapasowej systemu na płycie i potem jak się włączy to narzędzie, to wtedy jest opcja przywrócenia systemu z płyty.

Jak to było dawno to może przy pomocy tego programu PING - : http://ping.windowsdream.com/