Recover Visty z ukrytej partycji na Acer Aspire 5100

Witam

Szybko mówię o co chodzi. Mam Acera Aspire 5100, z instalką Visty na ukrytej partycji. Kiedyś przeinstalowałem system na XP, ale teraz ze względów, w które nie chce się wdawać jestem zmuszony przerzucić się na Vistę. Problem jest zasadniczy, że nie potrafię zbootować Visty z ukrytej partycji. W BIOSie włączona jest opcja D2D Recover, ale mimo to brak bootowania przy kombinacji Alt+F10. Teoretycznie pomyślałem o Partition Magic’u i o PQ Boot, gdyż tam mogę ustawić bootowanie z ukrytej partycji. I teraz moje dwa pytania: jeżeli ustawię w PQ Boot bootowanie z ukrytej partycji, to czy później, nawet po udanej instalacji Visty system przy włączaniu notka nie bedzie ciągłe bootował z ukrytej partycji? Bo wtedy nie będę miał jak tego zmienić. Pytanie drugie, czy ewentualnie znacie inny sposób na bezpieczne zbootowanie ukrytej partycji z Vistą? Od razu mówię, że wszelki płytki jakie były straciły się przy przeprowadzce.

Z góry dzięki

W toshibie jest inaczej więc musisz popróbować… spróbuj samo F10 albo jak w tośce F12… Ewentualnie zrób to bootowanie z poziomu PQ Boot po zainstalowaniu visty vista powinna nadpisać punkt bootowania na własny więc problem sam powinien się wtedy rozwiązać… Jednak przed próbą instalacji visty zrób sobie kopie danych bo może się okazać że vista ci wszystko skasuje :wink: to takie ostrzeżenie…

Skoro masz viste to na spodniej stronie laptopa powinieneś mieć naklejkę z numerem licencji… Zawsze możesz sobie ściągnąć z neta i zainstalować ją na kluczu swojej licencji tyle, że musi się zgadzać wersja visty czyli jak masz Home Premium 32bit to musi to też być Home Premium 32bit :wink: