Recovery a płyta z systemem

Witam. Posiadam komputer Hp pavilion a jak wiadomo nie dołącza się już do tych kompów płyty z systemem tylko tworzy się jakieś partycje recovery. Rzecz fajna ale nie wiem jak działa. czy to jest tak, że na partycji recovery jest golusieńki system czy razem z tym syfem od HP i nieaktualnymi sterownikami, które trzeba od razu przeinstalowywać i robi się bałagan w systemie?

Czy można zdobyć sobie w związku z tym goły system Windows Vista i podczas instalacji zarejestrować go na numer seryjny, który mam podany pod laptopem (na nalepce pod spodem)? czy będzie to legalne? A może da rade zdobyc płytkę w inny sposób?

jestem indywidualistą i lubię sobie sam urządzać system ;/

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

:?

dzwon do hp niech ci przyslą płytkę z systemem ;]

dostaniesz dwie płytki

jedną z system i zintegrowanymi sterami oraz drugą z syfem :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 08.12.2007 (Sob) 0:15

były prowadzone dyskusje na ten temat na forum

jest to lekkie naginanie licencji ale można tak zrobic i wsio będzie legal :slight_smile:

No właśnie może być problem z tymi płytkami od hp, bo komp jest ze Stanów a ten model nie jest sprzedawany w Polsce. Więc pozostał mi chyba tylko drugi sposób.

dzieki za odpowiedz

pozdrawiam

[EDIT]

Chciałbym jeszcze cos sprostować. Może źle się wyraziłem z tym “syfem”, bo niektóre programiki są naprawdę przydatne, ale po co mi to wszystko skoro z większości i tak pewnie nie skorzystam dlatego wolę zainstalować sobie tylko to co jest mi potrzebne.

Pozdrawiam

Nigdzie nie dzwoń bo płyta recovery służy do instalacji systemu z ukrytej partycji dysku i nie ma co się bać o system ta procedura jest sprawdzona prze ze mie mam Asus’a F2hf z Vistą i wszystko gra :-o