Recovery Acer Aspire One D260 pre Win 7 Starter

Witam, oddali moi rodzice do naprawy (format) netbooka acer aspire one d260 z zainstalowanym oryginalnym win7 starter. Głąb bo inaczej nie moge nazwać tego serwisu usunął cały dysk i partycje recovery. Moje pytanie brzmi, czy jak znajdę system z jakiegoś hostingu np: chomikuj.pl to będę mógł swój klucz jaki mam pod bateria wczytać do tej kopii by recovery było jak wczesniej ? nazwa tego recovery było eRecovery i chciałbym od nowa zainstalować ten system, ale tak jak było fabrycznie. Ma ktoś info na ten temat lub lepiej (Backup) eRecovery ? Zależy mi na tym, ze jak zainstaluje na tym netbooku to wszystkie sterowniki itp bedą jak po odpakowaniu z pudełka. Czekam na pomoc. Acer Aspire One D260. Dzieki 

Witaj, 

Tak jeśli zainstalujesz system z jakiegoś nośnika (płyta, pendrive) i wpiszesz klucz to będzie pasował. 

PS. Następnym razem zrób sobie na wszelki wypadek płytę Recovery, zawsze jakieś zabezpieczenie. 

Pozdrawiam. 

Tego już nie uzyskasz! Pozostaje Ci instalacja czystego systemu, zgodnego z nalepką i kluczem i skorzystanie ze sterowników z firmowej strony Acera, odpowiednich do Twojego systemu: http://www.acer.pl/ac/pl/PL/content/drivers 

znalazlem na chomikuj.pl Recovery składające się z 4 płyt DVD. Recovery1,Recovery2,Recovery3,Appdrv czy jak wypale je na DVD wszystkie to odpale z nich system w bios czy nie ?

dzieki, załatwiłem sprawe sam ;) 

Pytanie brzmi: skąd zdobyć czysty system w wersji Starter? W handlu nie występował, więc oryginalny OEM odpada. Można sobie poradzić odblokowując wybór wersji systemu w OEMie ale to już ingerencja w oryginalny nośnik…

Zdobycie obrazu płyt recovery też łatwe nie będzie, choć to JEDYNA droga do przywrócenia stanu fabrycznego.

Jeśli autorowi wątku bardzo zależy na stanie fabrycznym to sugeruję odszukanie w sieci właściciela identycznego notebooka i nakłonienie go do wykonania płyt recovery i przesłania kopii albo udostępnienia obrazów.

Można jeszcze skontaktować się z serwisem i zamówić recovery ale to raczej dość kosztowne rozwiązanie.

Nie powinno być problemów pod warunkiem, że to obrazy recovery z tego samego modelu.

Wszystko poszło jak po maśle :wink: udało sie wgrac recovery i zmienić w cmd klucz na mój z pod baterii :wink: teraz wszystko śmiga. Jeszcze pytanko, czy z tych moich 3 płyt recovery moge zrobić partycje na dysku by w biosie była widoczna w razie uwalenia (jak fabrycznie) ?

Z tego co wiem to wystarczy wszystko zntych płyt wrzucić na partycje utworzona dla recovery i zrobić z niej dysk odzyskiwania systemu wraz z opcja w bootowaniu. Mam racje?