Recovery CD Vista problem z instalacją

witam, będę bardzo wdzięczna za pomoc jeśli ktoś mnie poinstruuje jak ustawić język oprogramowania instalując z płyty recovery,

generalnie padł mi laptop, miałam dołączoną płytkę dvd recovery z vistą, na płytce napisane mam eng/pol więc można śmiało mówić że viste powinnam mieć po polsku, ale problem leży w tym że po załadoawniu płytki w procesie instalacji nigdzie nie ma wyboru języka, naciskałam zgodnie z instrukcjami i w wyniku otrzymałam viste po ang. Nie chce instalować vistalizatora, interesuje mnie zmiana języka zgodnie z instalacją.

Proszę zatem o jakieś wskazówki… :roll:

witam,

Generalnie pytanie o język jest zazwyczaj pierwszym pytaniem podczas instalacji Visty czy Win7 zarówno “czystych” instalacji jak i instalacji z płyt Recovery. Jakiej firmy masz notebooka ?

właśnie zwykle tak bywa… mam asusa. Do głowy mi przyszło czy możliwe jest jakaś kombinacja klawiszy do zmiany języka w trakcie instalacji?

Dodane 06.11.2010 (So) 20:18

bo już sama nie wiem, kombinuję:)

Control panel Regional & language options…Language Display.

jeśli nie ma takiego okienka to zastosuj się do powyższej rady kolegi :wink:

W Asusie nie ma żadnej kombinacji klawiszy, powinien być wybór języka, nie wiem dlaczego tak się dzieje w przypadku przywracania systemu z dołączonych płytek ale czytałam, że takie sytuacje się zdarzają. Oprócz płytek masz też ukrytą partycję recovery, spróbowałabym właśnie z tej partycji przywrócić system, jak tylko pojawi się logo Asus wciśnij F9, tam jest opcja wyboru języka.

Może to pomoże

http://www.asus-polska.pl/serwis/video.php

dzięki, spróbuję… moze się uda

Dodane 07.11.2010 (N) 23:33

niestety mimo filmu efekt jest ten sam, różnica polega na tym (tak jakby sterowniki mi się nie załadowały) i w momencie gdy windows uruchamia mi się po raz pierwszy po recovery nie pokazują mi się komunikaty dotyczące języka ani daty… nadal mam po ang tą viste

Dodane 08.11.2010 (Pn) 0:00

jeszcze mam pytanie, czy może być tak że ukradnie mi aż 50GB z dysku? bo dysk mam 500GB a jak sobie policzę bo wychodzni mi niepełne 450… wie że trochę zabiera ale AŻ 50???