Recovery CD Vista problem z instalacją


(Dudusia5) #1

witam, będę bardzo wdzięczna za pomoc jeśli ktoś mnie poinstruuje jak ustawić język oprogramowania instalując z płyty recovery,

generalnie padł mi laptop, miałam dołączoną płytkę dvd recovery z vistą, na płytce napisane mam eng/pol więc można śmiało mówić że viste powinnam mieć po polsku, ale problem leży w tym że po załadoawniu płytki w procesie instalacji nigdzie nie ma wyboru języka, naciskałam zgodnie z instrukcjami i w wyniku otrzymałam viste po ang. Nie chce instalować vistalizatora, interesuje mnie zmiana języka zgodnie z instalacją.

Proszę zatem o jakieś wskazówki... :roll:


(Mariusz Swiech85) #2

witam,

Generalnie pytanie o język jest zazwyczaj pierwszym pytaniem podczas instalacji Visty czy Win7 zarówno "czystych" instalacji jak i instalacji z płyt Recovery. Jakiej firmy masz notebooka ?


(Dudusia5) #3

właśnie zwykle tak bywa... mam asusa. Do głowy mi przyszło czy możliwe jest jakaś kombinacja klawiszy do zmiany języka w trakcie instalacji?

-- Dodane 06.11.2010 (So) 20:18 --

bo już sama nie wiem, kombinuję:slight_smile:


(stalesz) #4

Control panel Regional & language options..Language Display.


(Mariusz Swiech85) #5

jeśli nie ma takiego okienka to zastosuj się do powyższej rady kolegi :wink:


(sobewa) #6

W Asusie nie ma żadnej kombinacji klawiszy, powinien być wybór języka, nie wiem dlaczego tak się dzieje w przypadku przywracania systemu z dołączonych płytek ale czytałam, że takie sytuacje się zdarzają. Oprócz płytek masz też ukrytą partycję recovery, spróbowałabym właśnie z tej partycji przywrócić system, jak tylko pojawi się logo Asus wciśnij F9, tam jest opcja wyboru języka.


(Dobrol) #7

Może to pomoże

http://www.asus-polska.pl/serwis/video.php


(Dudusia5) #8

dzięki, spróbuję... moze się uda

-- Dodane 07.11.2010 (N) 23:33 --

niestety mimo filmu efekt jest ten sam, różnica polega na tym (tak jakby sterowniki mi się nie załadowały) i w momencie gdy windows uruchamia mi się po raz pierwszy po recovery nie pokazują mi się komunikaty dotyczące języka ani daty... nadal mam po ang tą viste

-- Dodane 08.11.2010 (Pn) 0:00 --

jeszcze mam pytanie, czy może być tak że ukradnie mi aż 50GB z dysku? bo dysk mam 500GB a jak sobie policzę bo wychodzni mi niepełne 450... wie że trochę zabiera ale AŻ 50???