Recovery czyli mnóstwo trail'owego oprogramowania


(Krzysztofchmielewski) #1

Witam!

Słyszałem gdy instaluje się system z partycji reconvery (dotyczy to laptopów) to wówczas poza systemem dostarczane jest mnóstwo trailowego (zbędnego) oprogramowania... Czy jesli po raz kolejny odzyskuje się taki system, to czy owe trailowe licencję np. czasowe mogą odnosić się bezwzględnie np. do pierwszych 30-dni, przy pierwszej instalacji. Czy też każdych 30-tu dni przy każdej kolejnej instalacji systemu??


(Jar72) #2

po kazdym wgraniu recovery masz od nowa triale tzn . 30 dni odlicza ci od nowa. ale masz tez te same wersje programow wiec po jakims czasie sa poprostu przestarzale i kompletnie zbyteczne


(Krzysztofchmielewski) #3

Wiem że są przestarzałe i zbyteczne... ale są ona domyśle instalowane;/

Zaś z tymi trail'ami pytam gdyż jest tak że program jest np. 30-dniowy, to chyba nie jest to tożsame z tym że możesz go co 30 dni wgrywać od nowa?? Nie pytam o aspekty techniczne a prawne.


(roobal) #4

Tylko wyjaśnij jedną rzecz. Pytasz o to czy używanie triali po 30 dniach po ponownej instalacji jest legalne czy pytasz czy one po prostu znowu się zainstalują? Co do pierwszego to ogólnie nie są legalne, ponieważ licencja wygasa po 30 czy iluś tam dniach i nawet jeśli "zerujesz" licznik to nie jest to już zgodnie z licencją a przynajmniej nie jest to moralne :wink: Co do drugiego to jeśli producent w swoim oprogramowaniu nie umożliwia wykonania kopii systemu bez triali to użyj jakiegoś oprogramowania do klonowania partycji i zrób kopię zapasową systemu bez tych wszystkich triali.

Pozdrawiam!


(pysiu) #5

Niestety tak to już skonstruowali te systemy nie wiadomo poco pakując te triale ale nikt cię nie ukara za to że co format bedziesz je miał :slight_smile: w końcu po to są triale aby testować :slight_smile: