Recovery Disc (windows vista)

Siema. To może być dziwne pytanie ale gdzie czytałem że się tak dzieje więc wole zapytać przed popełnieniem błędu

Kupiłem laptopa z dołączoną vistą, nie bardzo pasował mi ten system wiec zmienilem go na xp (zaraz po uruchomieniu komputera zrobiłem recovery disc). gdzieś czytałem że gdybym teraz chcial przywrócić system z recovery disc’u strace wszystkie parycje i zostaną one utworzone spowrotem tak jak były ustawiona przy tworzeniu plytki. tak więc pytam. czy moge spokojnie przywrócić viste bez utraty jakichkolwiek danych (poza dyskiem c: oczywiści).

Z reguły jest tak, że Recovery przywraca fabryczne ustawienia laptopa łącznie z układem partycji

A wiec sprawa wygląda następująco:

Zadzwoniłem na pomoc techniczna (acer’a) i zapytałem o sprawe. Zapewniono mnie że wszystko co strace to dane tylko i wyłącznie z dysku C:, chociaz z przekonania nigdy nie wierze w taki potwierdzenia zrobie zapasową partycje dysku C: (nie chce mi sie potem babrać z dodatkowym szukaniem starownikow pod xp) i spróbuje zinstalowac viste :slight_smile:

pozdrawiam :slight_smile:

Pewnie na płycie Recordvery masz program Ghost, którym możesz przywrócić dane. Przynajmniej ja tak mam. I mogę wybrać przywrócenie na cały dysk lub tylko na daną partycję.