Recovery Disk - zawiecha przy konfiguracji systemu

(Marcinfrac94) #1

Witam. Chciałem sobie przeinstalowac system w laptopie, poniewaz strasznie dlugo sie wlaczal, jednak jest problem poniewaz za kazdym razem system zawiesza sie przy konfiguracji systemu(czarny ekran i myszka) (pierwsze uruchomienie po zainstalowaniu visty) . Mam na osobnych plytach system i sterowniki (oryginalnie dołączone do laptopa), po instalacji systemu, instalator od razu prosi o sterowniki, te sie instaluja, nastepuje konfiguracja systemu i wtedy koniec. Jaki moze byc problem ? Zarowno po wlozeniu plyty ze sterownikami jak i bez jej wkladania dzieje sie tak samo. Sprawdzalem dysk, nie ma zepsutych sektorow.

Pozdrawiam

(adam9870) #2

Sprawdź dysk i pamięć.

Załatw płytę z Vistą i zainstaluj z kluczem, który znajduje się pod spodem laptopa.

Sterowniki znajdziesz na stronie producenta laptopa.

(Marcinfrac94) #3

Próbowałem z płytą z kluczem. Jednak instalator zatrzymuje się zaraz po pokazaniu się niebieskiego tła. Dysk ok. Sprawdze jeszcze ram. Udało mi się wczoraj zainstalować z plyty recovery. System dziala, zainstalowalem od razu SP2 bo czytalem ze jest jakis błąd zwany "czarnym tłem smierci" :stuck_out_tongue: System się włącza, jednak strasznie długo trzeba czekać na załadowanie się go.

(adam9870) #4

Ile masz tej pamięci?

Pobierz HDDScan i sprawdź szybkość dysku.

(IrasDeeJay) #5

A jakież to niebieskie tło Ci się pokazuje podczas bootowania z płyty ?O ile dobrze zrozumiałem