Recovery DVD

Witam

Kupiłem laptopa Asus.Wraz z nim otrzymałem miedzy innymi płyte recovery dvd.Czy ona zawiera windowsa?Do czego ona słuzy?

To jest płyta, która widzi ukrytą partycje z Windą i przez nią formatujesz dysk, instalujesz Winde itp…

a w jaki najprostszy sposób mozna przegrac tego windowsa z ukrytego dysku zebym go miał na płytce?czyli płyta recovery dvd nie zawiera windowsa tylko przez tą płytke instaluje windowsa z ukrytej partycji?

:slight_smile: Windowsa z ukrytej partycji to instalujemy wciskając przy starcie notebooka F9. Jeśli chodzi o zgranie zawartości ukrytej partycji to poszukaj na forum, było dużo takich tematów. Również posiadam notebooka ASUS i na płycie Recovery znajduje się kopia Visty Home Premium, ale zainstalować można ją tylko wówczas gdy partycja Recovery ulegnie uszkodzeniu, normalnie Windowsa instalujesz wciskając przy starcie F9. Ja również na początku nie wiedziałem co jest z tą płytą, ale zadzwoniłem na infolinię Asusa i takich informacji mi udzielono, więc zapewne tak jest.

Pozdrawiam :wink:

a czy ta płyta recovery dvd którą dostałem do laptopa zawiera to samo co ukryta partycja recovery?:slight_smile:

Niewiem, bo nie mam takiej płytki Recovery i nie miałem okazji zobaczyć, ale tam są chyba jakieś pliki, które widzą tą partycje, a instalki Windy chyba tam nie ma.

ta płyta dvd zawiera 2,6GB i ma nazwe vista 13 F i sources zawiera 161 mb.A czy moge z tej płytki instalowac Viste jak bedzie potrzeba bo wole z płytki a nie z dysku ukrytego?