Recovery Easus Todo Backup nie widzi dysku zewnętrznego

Witam,

Robię sobie codzienne backupy programem Easus Todo Backup na dysku zewnętrznym WD MyBook Essentials. W programie zrobiłem sobie rescue cd i jej obraz zgrałem na pena. Rescue bootuje z pendrivea lecz nie chce widzieć zewnętrznego dysku…Wyszło na to, że musiałem użyć laptopa dziewczyny by zgrać obraz systemu i przenieść go na stary dysk z mojego laptopa zapakowany w najtańszą obudowę usb. Wtedy dysk został wykryty i przywracanie systemu “poszło” szybko. Ale to chyba nie tak powinno wyglądać…czy jest jakaś szansa, żeby WD był widziany? Sterowniki jakieś, cokolwiek?

Robisz rescue z linuxem, czy WinPe?

Jeśli z Linuxem, to zrób z WinPe.WinPe ma domyślnie wgrane wiele sterowników do różnych urządzeń, a jeśli nie ma, to możesz je łatwo dołączyć, zarówno pod działającym WinPe, jak i przy tworzeniu rescue.Pozatym płytka zrobiona w WinPe ma więcej funkcji, niż Linuxowa.W linuxie masz tylko przywracanie i klonowanie dysku, a w WinPe masz ponadto:

-Funkcję robienia kopii zapasowej

-linię komend, dzięki której możesz wydawać polecenia jak na działającym systemie (np.Chkdsk format, diskpart itd) a nawet możesz uruchamiać niektóre programy zainstalowane na dysku.

-możliwość uniwersalnego przywracania, czyli robisz kopię i przywracasz ją na innym dysku/sprzęcie bez większych konfliktów.

-Możliwość sprawdzenia dysku pod kątem błędów i naprawianie ich (Chkdsk)

-Menadżer urządzeń umożliwiający łatwe dodawanie sterowników, i konfigurację sieci (Protokół TCP/IP)

-Możliwość naprawy uszkodzonego sektora MBR dysku

-Możliwość trwałego wymazywania danych z dysku

-Możliwość robienia kopii wybranych plików i przywracanie ich

-możliwość skopiowania danych z dysku na nośnik wymienny.

Więc w porównaniu z linuxem, który ma tylko przywracanie i klonowanie dysku, możliwości płytki z WinPe są naprawdę duże.

Więc polecam spróbować właśnie z taką płytką.