Recovery i zmiana rozmiaru partycji

Witam,

Mam pytanie, czy jest możliwa zmiana rozmiaru partycji przy przeinstalowaniu windowsa przez recovery, ponieważ na moim laptopie jest tylko jedna partycja C i ta partycja Recovery, czy jest możliwe abym podzielił żeby były dwie partycje np. C na system, programy i D na inne pliki?

Tak, ale… nie " przy przeinstalowaniu windowsa przez recovery", lecz przed tą operacją.

Można to zrobić systemowym Zarządzaniem dyskami lub ewentualnie np. programem Easeus: http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part … 12861.html , wydzielając kolejne partycje z istniejącej partycji C, nie naruszając (broń boże!) partycji Recovery.

Dopiero po takiej operacji można przystąpić do przywracania systemu z partycji Recovery na partycję C.

A czy po tym nie będzie programów zainstalowanych przez producenta? (Nie formatowałem jeszcze recovery dla tego tak pytam)

Będą! W komplecie :slight_smile:

No właśnie a nie potrzebne mi są. :frowning: A jest jakiś sposób aby wrzucić czystego windowsa?

No cóż! Oczywiście! Trzeba go mieć i zainstalować w miejsce (partycję) istniejącego systemu, nie usuwając przypadkiem partycji Recovery. Zawsze jeszcze może się przydać.

A czy jest to legalne jak bym pobrał czystego windowsa i wpisał klucz który jest naklejony na laptopie?

Co do dzielenia partycji C, zobacz moją wiadomość w temacie: brak-dysku-nowym-laptopie-t477261.html?hilit=wolumin

Co do instalacji czystego systemu i wpisania klucza z naklejki, jest to możliwe. Jeżeli jesteś zainteresowany tym tematem, polecam lekturę:

wykluczenie-partycji-funkcji-obraz-systemu-t497130.html

problem-funkcja-recovery-t495125.html?hilit=asus#p3117053

usunieta-calkowicie-partycja-recovery-zrobic-t489674.html

Daj znać o efektach.

Powodzenia.

Pozdrawiam.

Czy tym programem można dzielić tez partycje na której jest system? Bo kiedyś czytałem że aby partycje na których nie ma windowsa.

Tak, bez problemu. Trzeba na niej wydzielić tzw. miejsce nieprzydzielone , a następnie na tym miejscu utworzyć nową partycję.

Posługiwanie się programem Easeus, w przypadku Windowsa 7, nie jest konieczne. Podałem to jako opcję. Operację tę można wykonać systemowym Zarządzaniem dyskami.

No to ok. A czy to najlepiej zrobić po recovery czy przed?

To już od ciebie zależy.

tylko nie zapomnij później po przywróceniu z recorvery odinstalować programy z których nie będziesz korzystał(nie potrzebnie zamulają)

Wiem, dzięki za odpowiedzi, dam znać jak już zrobię.

Dodane 02.08.2012 (Cz) 15:15

Zrobiłem, była tam opcja zainstalowania czystego windowsa (no prawie, jest aby jakiaś pomoc do producenta a tak czysty windows) a dysk podzieliłem przez windowsa. Dzięki wszystkim za odpowiedzi :slight_smile: