Recovery manager vista home premium / hp pavilion dv6500

witam! niedawno zakupiłem laptopa hp pavilion dv6500 ale przy zakupie nie dostalem plytki z windowsem tylko kazano mi utowrzyc plytki do odzyskiwania danych. uruchomilem kompa - mialem dysk C 110 gb i dysk D (recovery) 10 gb. zmniejszylem rozmiar C i utworzylem E. umiescilem na niej dane. potem uzylem plytek do odzyskiwania danych (w sumie to sa plytki do przywracania ustawień fabrycznych). myslalem ze ustawienia fabryczne będą dotyczyły tylko partycji C, a E mi zostawi w spokoju. a tu sie okazalo, ze znow mam dysk C 110gb i recovery D 10gb, a partycji E z danymi nie ma ;/ czy jest jakis sposob, aby mozna sformatowac tylko dysk C? nie bede robil kopii zapasowej moich danych, ktore kiedys beda wynosily ok. 80 gb. :confused:

ps. windows vista home premium jest powiazany z oprogramowaniem HP. moge jakos uzyskac plytke instalacyjna?

i czy jakbym czasami pozyczyl windowsa viste home premium od kolegi i bym wpisal swoj klucz, to czy bym mial dalej gwarancje? i czy to nie piractwo? proszę o jakies porady! :slight_smile:

Ad 1.

Nie, jak sam słusznie zauważyłeś, Recovery przywraca fabryczny układ partycji laptopa. Można potem to oczywiście dowolnie pozmieniać, ale nie na etapie przywracania.

Nie. Licencja OEM nie nakłada na dostawcę OEM obowiązku dostarczania płyt. On ma preinstalować system na dysku. Tak się jednak szczęśliwie składa, że w przypadku HP można bezpłatnie zamówić komplet płyt (2 sztuki - system i sterowniki + oprogramowanie dodatkowe) na Infolinii Technicznej HP. Zadzwoń do nich

czyli bede mial za darmo plyte z instalatorem windowsa visty? bo mam nadzieje ze to nie beda plytki z recovery :confused:

ale zadzwonie :slight_smile:

Nie, dostaniesz wyłącznie płytki Recovery

a mozna w jakis sposob otrzymac normalnie system (nie recovery)?

Można. Wystarczy kupić go sobie w najbliższym sklepie komputerowym

a jak zainstaluję te oprogramowanie (i wpiszę klucz z nalepki) to nie stracę czasem gwarancji?? :confused:

Gwarancja obejmuje wady ukryte sprzętu a nie kwestie licencyjne